فیلمنامه سینمایی حداقل ۲۰۰ میلیون تومان، هر قسمت سریال ۵۰ میلیون، تله فیلم ۱۰۰ / کیهان برای بازیگران هم نرخ اعلام شود

0
101

انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران در بیانیه‌ای حداقل دستمزد فیلمنامه‌نویسان عضو این صنف سینمایی در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.


ایران آرت: کیهان نوشت:  در این بیانیه حداقل دستمزد فیلم‌نامه‌نویسان در سال ۱۴۰۱ برای نگارش یک فیلم سینمایی ۲۰۰ میلیون تومان تعیین و سفارش شده تا نویسندگان حرفه‌ای دو تا سه برابر این عدد را با احتساب اختصاص ۵ درصد از بودجه‌ فیلم، از سفارش‌دهنده مطالبه کنند.

در این بیانیه همچنین درباره نگارش فیلمنامه سریال هم آمده: مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای هر قسمت به‌عنوان رقم پایه اعلام می‌شود. برای نگارش تله‌فیلم پیشنهاد ما مبلغ پایه‌ ۱۰۰ میلیون تومان است.

انجمن صنفی فیلمنامه‌نویس‌ها همچنین برای نگارش فیلم‌نامه‌ سریال‌های رسانه‌ خانگی هم مبلغ ۷۵ میلیون تومان برای هر قسمت را به‌عنوان حداقل رقم قرارداد پیشنهاد داده است.

کیهان در پایان نوشت: گفتنی است، طی سال‌های اخیر پرداخت دستمزد به برخی از بازیگران مشهور، شکل نجومی پیدا کرده است و بعضا ارقام چند میلیاردی شنیده می‌شود. به‌نظر می‌رسد که دستگاه‌های مسئول یا صنفی در حوزه بازیگری نیز باید برای اجرای عدالت، مقرراتی را برای پرداخت دستمزد به بازیگران تعیین کنند.

 

 

منبع : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید