(فیلم) جزئیات چگونگی سفر های نوروز ۱۴۰۰ در شرایط کرونا

0
61


(فیلم) جزئیات چگونگی سفر های نوروز ۱۴۰۰ در شرایط کرونا

پس از اظهارنظرهای ضدونقیض درباره سفرهای نوروزی در دوران کرونا تردیدهایی در مورد چگونگی این سفرها وجود داشت که امروز معاون کل وزیر بهداشت در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

ایرج حریرچی در گفت و گو با صداوسیما گفت: «سفر های نوروزی در شرایط کرونا به چهار گروه تقسیم بندی شده که گروه آخر یعنی سفر به مکان های غیررسمی مانند اقامت در مدارس و اماکن دولتی یا بوستان ها به طور کامل ممنوع است.» 


حریرچی افزود: “گروه اول یعنی سفر با تور و اقامت در هتل و گروه دوم یعنی سفر بدون تور و اقامت در هتل فعلا بلامانع است و ادامه این روند نیز بستگی به وضعیت شیوع کرونا خواهد داشت.”

او افزود: « اگر وضعیت انتشار ویروس انگلیسی بدتر شود، شاید جلوی سفرهای تورها و … هم گرفته شود.»

معاون کل وزیر بهداشت گفت: «گروه سوم که ۹۰ درصد سفرهای نوروزی را تشکیل می دهند سفر به خانه های اقوام و فامیل و ویلاهای شخصی و … است که بیشتر در این زمینه نگرانی داریم.»

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه فعلا با توجه به شرایط موجود توصیه می کنیم سفر غیر ضروری انجام نشود درباره آخرین وضعیت سفر های نوروزی هم گفت: “در مورد سفر ها مثال هایی زده می شود که مثلا فردی با خودروی شخصی به ویلای شخصی خود می رود. چند درصد از مردم ویلای شخصی دارند؟ درباره هتل هم معمولا افرادی که سطح اقتصادیشان به گونه ای است که هتل می روند به شکل دست جمعی و با چند ماشین به سفر می روند. وقتی سفر می رویم یکسری تحرکات قبل سفر داریم در بین سفر هم رستوران می رویم. افراد سرویس بهداشتی می روند. خرید می کنند.”

او ادامه داد: “افرادی هم که از انگلیس با ویروس انگلیسی به کشور سفر کرده اند و ۱۰ نفر آن ها مثبت بودند نمی توانستیم راضی شان کنیم که تست شما مثبت است و به لابی هتل نیایید. سفر قطار و هواپیما و… هم می تواند سبب انتقال ویروس شود، اما درصد آن کمتر است و بهتر است فقط کسی که سفر ضروری دارد انجام دهد.”

حریرچی با اشاره به آمار مرگ و میر  کرونا که در کانال ۸۰ یا ۹۰ نفر است، تاکید کرد: ” توصیه کلی ما این است که فعلا با شرایط ویروس انگلیسی سفرغیر ضروری نروید.”

او گفت اگر تا دو هفته دیگر شرایط بهتر شود برای نشاط اجتماعی می گوییم که مردم سفر بروند.

منبع :
فرارو

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید