قدرت فنی استقلال و سپاهان برابر است/ تیم اصفهانی به یک شرط می‌تواند برنده شود

0
106

به گزارش وانانیوز، 

مسعود اقبالی  در مورد دیدار حساس سپاهان و استقلال در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر که چهارشنبه برگزار می‌شود، اظهار داشت: از نظر فنی هیچ کدام از دو تیم نسبت به هم برتری ندارند. از نظر تکنیکی و تاکتیکی دو تیم تقریباً قدرت برابری دارند. با این حال سپاهان تیم منظم‌تری است و فوتبال را با منطق بیشتری دنبال می‌کند، اما نتایج بد این تیم در لیگ قهرمانان آسیا ممکن است بر روی عملکرد بازیکنانش تاثیر منفی گذاشته باشد. از سویی دیگر استقلال به دنبال جام قهرمانی است و نمی‌خواهد به هیچ عنوان امتیاز از دست بدهد.

وی افزود: در این مدتی که لیگ دچار وقفه بوده من خبری از استقلال ندارم و نمی‌دانم این تیم چه تغییراتی در ترکیب خود خواهد داشت؛ البته سپاهان در فاز دفاعی مشکل دارد. عملکرد کودکانه سپاهان در فاز دفاعی یکی از دلایل حذف این تیم در آسیا بود. در بازی آخر مقابل الدحیل امید نورافکن بسیار بی‌مسئولیت فوتبال بازی کرد. سپاهان در آن مسابقه آن تیم همیشگی نبود و در نهایت شکست خورد. 

اقبالی درمورد فرصت‌سوزی بازیکنان سپاهان در گلزنی گفت: آنها فرصت‌های گل زیادی را از دست دادند و اگر قدر آنها را می‌دانستند می‌توانستند یکی از تیم‌های صعود کننده به مرحله بعدی لیگ قهرمانان باشند. در فوتبال اصلی به نام انتقال منفی داریم که معنایش برگشت به پشت توپ است. سپاهان در این انتقال منفی  با نظم بازی نمی‌کرد. زیرا در فوتبال اگر مدافع ۱۰ سانتی‌متر عقب بایستد آفساید پر می‌شود. سپاهان در فاز دفاعی بسیار متزلزل عمل کرد.

مربی اسبق استقلال در مورد اینکه این تیم مستحکم‌ترین خط دفاع لیگ را دارد، عنوان کرد: دلیل این مساله درک متقابلی است که بازیکنان استقلال از یکدیگر پیدا کرده‌اند. فرگوسن می‌گوید اگر در کار دفاعی یا حمله‌ای در نبردهای یک برابر یک موفق باشید می‌توانید به پیروزی برسید. بازیکنان استقلال این شرایط را دارند و ارتباط کلامی خوبی هم بایکدیگر برقرار می‌کنند و اشتباه فردی کمتری هم دارند. 

اقبالی در مورد اینکه در زمینه نتیجه‌گیری کفه ترازو به سمت کدام تیم سنگین‌تر خواهد بود، گفت: اگر بازیکنان سپاهان مرتکب اشتباه نشوند، می‌توانند در این مسابقه پیروز شوند به شرطی که از نظر روانی تیم بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به تعادل رسیده باشد.

انتهای پیام/

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید