قرص لاکتوواژ چطور استفاده می شود و چه ویژگی هایی دارد؟

0
42761

در حال حاضر یکی از مشکلات شایع در بین خانم ها عفونت قارچی واژن یا همان عفونت قارچی زنانه می باشد که زنان بسیاری را درگیر کرده است، این عفونت بسیار جدی است و عواقب ناخوشایندی برای زنان به همراه دارد.

بررسی قرص لاکتوواژ

عفونت قارچی واژن در زنان بسیار رایج است، این مشکل در صورتی که دلیل مشخصی نداشته باشد و به خوبی درمان نشود تبدیل به مشکلات جدی مانند سرطان های مربوط به دستگاه تناسلی زنان می شود. اولین مورد در ابتلا به این عفونت وجود باکتری ها و نداشتن بهداشت مناسب در خانم ها می باشد. رشد قارچ ها در واژن به دلیل باکتری به نام لاکتوباسلوس و نوعی قارچ در واژن می باشد که باعث به وجود آمدن این بیماری در زنان می شود همچنین برخی دیگر از باکتری ها و قارچ ها و استفاده طولانی مدت از آنتی بیوتیک ها نیز باعث بروز این مشکل می شوند. آنتی بیوتیک ها در صورت مصرف بالا باعث از بین رفتن باکتری های محافظتی در دستگاه تناسلی بدن می شوند. یکی دیگر از مسائل تاثیر گذار بر این موضوع استرس می باشد، استرس دلیل خیلی از بیماری ها می باشد که در عفونت قارچی واژن با افزایش سطح آدرنالین که بر روی هورمون های قاعدگی تاثیر گذار است باعث تغییرات دوره قاعدگی شده و خطر ابتلا به عفونت های قارچی را بیشتر می کند. به منظور برطرف کردن این عفونت قارچی و پیشگیری از بیشتر شدن آن از قرص یا کپسول های وازینال لاکتوواژ استفاده می شود.

قرص واژینال لاکتوواژ

معرفی لاکتوواژ

لاکتوواژ نوعی ترکیب ویژه پروبیوتیک به شکل کپسول واژینال برای خانم ها می باشد که دارای مقادیر بالایی از ۴ سویه باکتری سودمند برای دستگاه تناسلی_ادراری در خانم ها  به همراه پریبیوتیک فروکتوالیگوساکارید، نوعی کمک کننده به رشد و فعالیت پروبیوتیک ها می باشد. از این دارو به منظور پایان دادن به دوره آنتی بیوتیک و یا ترکیب ضد قارچ برای بازگرداندن تعادل فلور طبیعی واژن و همچنین در دوران یائسگی برای کاهش خشکی واژن و افزایش ترشحات واژن استفاده می شود، به دلیل اینکه مصرف هم زمان این دارو با آنتی بیوتیک های واژینال تا حدودی باعث می شود اثر پروبیوتیک ها کم شود، بهتر است بین مصرف واژینال آنتی بیوتیک و پروبیوتیک فاصله زمانی را رعایت نمایید.

معرفی قرص لاکتوواژ

نوع واژینال این قرص باعث کلوانیزاسیو سریع ۳ روزه پروبیوتیک ها در واژن می شود و تاثیرات مطلوبی بعد از استفاده کوتاه مدت از آن حاصل می شود. کانت این فراورده دارویی CFU 10۹ می باشد و سویه ها و پروبیوتیک های استفاده شده در آن موارد زیر می باشد:

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus plantarum

Lactobacillus rhamnosus

Lactobacillus gasseri

Inulin+

توجه داشته باشید که این دارو فاقد گلوتن است.

کپسول واژینال لاکتوواژ

موارد استفاده از این دارو

از کپسول واژینال لاکتوواژ در موارد زیر استفاده می شود:

  • در پایان دوره آنتی بیوتیک ها و یا ترکیبات ضد قارچ به منظور بازگرداندن تعادل فلور طبیعی واژن.
  • برای پیشگیری از عود دوباره عفونت های تناسلی-ادراری باکتریال و قارچی در زنان.
  • در دوران یائسگی برای کاهش خشکی واژن و بیشتر شدن ترشحات آن.

داروی واژینال لاکتوواژ

موارد قابل هشدار و نکات مورد توجه در مصرف دارو

  • در زمان استفاده از قرص های وازینال یا کپسول لاکتوواژ اگر با قرمزی، کهیر، خارش و سوزش و یا ترشحات غیر عادی در ناحیه تناسلی مواجه شدیدی حتما به پزشک مراجعه کنید.
  • از پروبیوتیک های واژینال بهتر است بعد از پایان دوره مصرف آنتی بیوتیک ها استفاده شود.
  • دارو را در داخل یخچال و در دمای ۲ تا ۸ درجه نگهداری نمایید.
  • برای مصرف دارو دستهای خود را کاملا شسته و خشک کنید، کپسول را خارج کرده و چند ثانیه در ظرف آب قرار دهید، بعد از لغزنده شدن قرص رو به پشت دراز کشیده و به کمک انگشت میانی کپسول را عمیقا وارد واژن کنید، بعد از ان برای ده دقیقه دراز کشیده و در نهایت دستهایتان را بشویید.
  • در هنگام مصرف بهتر است از انگشتانه های داخل جعبه قرص استفاده کنید.
  • استفاده از این فراورده در دوران بارداری بلامانع است.

عملکرد کپسول لاکتوواژ

مقدار مصرف

مقدار مصرف دقیق را پزشک تعیین می کند اما در حالت کلی روزانه ۱ تا ۲ کپسول لاکتوواژ به صورت واژینال به مدت ۷ تا ۱۰ روز مصرف می شود.

موارد منع مصرف

در رابطه با این قرص منع مصرفی وجود ندارد. اما در مواردی مثل نقص سیستم ایمنی بدن، قبل از جراحی های شکمی، بیماریهای درجه قلب، سندروم روده کوتاه، ریسک ایمنی مزانتر پروبیوتیک ها لاکتوواژ باید با احتیاط بیشتری استفاده شود.

منبع : آرگا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید