مالک باشگاه ماشین سازی: مالک قانونی من هستم

0
48

به گزارش وانانیوز، 

یونس قربانی، در خصوص شرایط باشگاه ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: دقیقا از دو ماه قبل اعلام کردم برای واگذاری باشگاه آماده مذاکره هستیم و این مسأله را کتبا به استاندار، هیات فوتبال و اداره ورزش و جوانان استان ارائه کردم. به صورت حضوری هم جلسه گذاشتیم. بعد از آن از طریق شرکت‌های مختلف تلاش کردیم منابع مالی جذب شود چون خودمان دوست داریم به فعالیت‌مان ادامه بدهیم. پس از چند جلسه با استاندار از هیات فوتبال تماس گرفتند و میثم مصائبی را برای مدیرعاملی باشگاه معرفی کردند. از او ضمانت‌نامه‌ای گرفتند و ما هم اعتماد کردیم. به هر حال حضور مصائبی توصیه مسئولان استانی بود. او قول داد که تیم را حفظ می‌کند و گفت این تیم امانتی در دستان من است.

وی در مورد اینکه سرپرست مدیرعاملی باشگاه اعلام کرده انتقال به صنایع مس به صورت زیر پوستی لغو شده، گفت: به هیات فوتبال گفتم به او اختیار تام بدهند و دخالتی در کارهایش نمی‌کنم. قرار بود همه کارها با هماهنگی انجام شود ولی تا به حال از او هماهنگی ندیدم. در خصوص لغو انتقال اصلا چیزی به من اعلام نشده است.

قربانی تصریح کرد:‌ در این دو ماه به جمع‌بندی خوبی رسیدیم و گروه خوبی جمع شد تا کار را ادامه بدهیم اما بحث واگذاری به صنایع مس موضوعی بود که بدون اطلاع ما انجام شد. انتظار داشتیم مسئولان جلسه‌ای برگزار می‌کردند و به ما اطلاع می‌داند که می‌خواهیم باشگاه را به صنایع مس واگذار کنیم. این کار بی‌قانونی و بی‌توجهی به بخش خصوصی است. وقتی من مالک باشگاه هستیم، عرفی و اخلاقی باید نظر ما را هم می‌پرسیدند.

مالک ماشین سازی در مورد اینکه آیا هیچ مسئولی از استان یا صنایع مس با او صحبت نکرده، گفت: فقط به ما گفتند صورتحساب بدهید اما جزئیاتی از واگذاری اعلام نکردند. این اتفاق باعث شد زحمات دو ماه گروه ما هدر برود،.به مسئولان مس پیام دادم و گفتم مالک قانونی باشگاه من هستم. هر بحثی وجود دارد شما با ما مشارکت کنید. خودمان هم که اعلام آمادگی کرده‌ایم.

وی افزود: می‌پذیرم که ایرادات و اشکالاتی داشتیم. این باشگاه برای استان است و دوست داریم پیشرفت کند. از هر کسی که توانایی دارد می‌خواهم بیاید و مذاکره کند تا به پیشرفت فوتبال کمک کنیم. الان دنیا به سمت حمایت از بخش خصوصی می‌رود. بارها از مسئولان خواستم که به ما کمک کنند اما این اتفاق نیفتاد. متأسفانه تفکر غلط و نادرستی وجود دارد که دست و پای بخش خصوصی را می‌بندند و به دریا می‌اندازند و می‌گویند شنا کن! در صورتی که باید حمایت کنند و راهکار قانونی بدهند.

مالک ماشین سازی گفت: مگر زنوزی در تراکتور کم زحمت کشید؟ درست است او اشتباهاتی داشت. من هم در این ۸-۷ ماه اشتباهاتی داشتم اما متأسفانه فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینیم. در کشور ما برعکس دنیا است. علیرغم توصیه‌های رهبری و مسئولان نظام، مدیران به جای حمایت مشکل و چالش ایجاد می‌کنند. امیدوارم تفکری حاکم شود که در چارچوب قانون از پتانسیل بخش خصوصی استفاده شود.

قربانی در مورد اینکه آیا برای واگذاری تکلیف بدهی ها و مسائل مالی باشگاه مشخص شده که چه کسی پرداخت کننده باشد، اظهار داشت: اصلا از هیچ چیزی خبر ندارم. نمی‌دانم که استاندار و نماینده‌ها چه تصویب کرده‌اند و چه تعهداتی را قبول کرده‌اند. به دنبال منافع شخصی نیستم اما واقعا نمی‌دانم واگذاری به چه صورت انجام می‌شود. کسی اصلا با من صحبت نکرده، خودم با ۶-۵ نماینده استان تماس گرفتم. گفتند تلاش می‌کنیم تا شرایط خوبی ایجاد شود.

وی افزود: برداشت من این است که می‌خواهند صورت مسأله را پاک کنند و کار سریع انجام شود. البته اگر منفعت و پیشرفت فوتبال در این است، من هم می‌پذیرم اما هر چقدر بخش خصوصی را ضعیف کنیم مشکلاتمان بیشتر می‌شود. باشگاه اکنون روال عادی خودش را دارد. من به حدود ۳۰ شرکت نامه زدم و پیگیری کردیم. نتایج خوبی هم داشت حاصل می‌شد. حالا با این شرایط باید تا قبل از نیم فصل و طی یکی دو هفته آینده تعیین تکلیف نهایی انجام شود.

مالک ماشین سازی در مورد شائبه‌های مالی که پیرامون او مطرح شده، اظهار داشت: این حرف‌ها را به شدت تکذیب می‌کنم. همه چیز ما شفاف است. وقتی طی چند هفته آینده حسابرسی صورت بگیرد، دوستان متوجه می‌شوند که این حرف‌ها درست نبوده است.

انتهای پیام/

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید