مسی ها هم باید برای استقلال تونل افتخار بزنند/ مدافعان مجیدی از منشا غافل نشوند

0
121

به گزارش وانانیوز، 

سبو شهبازیان بازیکن اسبق استقلال درباره تونل افتخاری که اعضای تیم آلومینیوم برای استقلالی ها تشکیل دادند، بازی پیش رو مقابل مس رفسنجان و عوامل موثر در قهرمانی استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.

پیش از شروع بازی استقلال مقابل آلومینیوم تونل افتخار اراکی ها را دیدید؟

واقعا کار قشنگی بود. به نظرم استقلال یک سال زحمت کشید و مستحق این تشویق بود. از کار قشنگ رحمتی هم باید تشکر کرد. او خودش از خانواده بزرگ استقلال است. همینطور محمد نوازی که در کادر فنی این تیم است. آنها خودشان هم از وقتی به آلومینیوم رفته اند شرایط این تیم را به کلی تغییر دادند. امیدوارم فصل آینده نتایج بهتری در لیگ برتر بگیرند.

گفته شده شاید مس رفسنجانی ها هم برای استقلال تونل افتخار تشکیل بدهند. فکر می کنید این اتفاق بیفتد؟

کار قشنگ، همه جا خوب است. وقتی این قبیل اتفاقات در فوتبال مان تکرار شود و به عادت تبدیل شود حاصلش یک فرهنگ سازی زیبا خواهد بود. این قطعاً باعث خوشحالی بچه های استقلال می‌شود تا خستگی از تنشان در برود. امیدوارم اگر مسی ها هم این کار را انجام می دهند همه بدانند که این یک فرهنگ سازی و احترام متقابل است. در خیلی از کشورهای پیشرفته وقتی تیمی زودتر از موعد قهرمان می شود باشگاه ها قهرمانی شان را تبریک می گویند.

از تیم مس رفسنجان حریف بعدی استقلال چقدر شناخت دارید؟

مس یک تیم کاملا دونده، سرعتی و جنگنده است. تیمی که به راستی فوتبال را به شکل زیبایی در زمین اجرا می کند. قطعاً استقلال در رفسنجان روز راحتی را پیش رو نخواهد داشت.

تقابل گادوین منشا به عنوان بهترین گلزن لیگ مقابل خط دفاعی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

باید گفت خط دفاعی استقلال با اینکه دو نفر اصلی شان را از دست دادند اما با تغییراتی که در چینش نفرات به وجود آمد شرایط باز هم به همان شکل خوب ایجاد شد. دلیلش هم ساختار درست دفاعی در تیم استقلال بود. وقتی هم که بازیکن برزیلی را آوردند و او هم در سیستم سه – پنج – دو استقلال خوب جا افتاد. گرچه مرادمند و سیاوش یزدانی هم سهم بسزایی در این موفقیت داشتند که باید از آنها تقدیر شود. در رابطه با منشا هم باید گفت با حضور چندین ساله اش در لیگ ایران تجربه زیادی دارد و می‌تواند به هر خط دفاعی نفوذ کند. بنابراین مدافعان استقلال باید تمام تمرکزشان را روی او بگذارند و حواسشان باشد که در ۱۸ قدم توپ نصیب منشا نشود.

نتیجه بازی را چطور پیش بینی می کنید؟

امیدوارم یک بازی زیبا شود. چون هر دو تیم فوتبال بازی می کنند قطعاً این طور خواهد بود. در نهایت امیدوارم استقلال باز هم به روند نباختن ادامه بدهد و با برد به تهران برگردد.

اقدام وریا غفوری از نگاه شما چطور بود؟

وریا یکی از دوست داشتنی ترین فوتبالیست هایی است که من میشناسم. هم فوتبالش را دوست دارم و هم شخصیتش را. امیدوارم حرف هایی که زده تاثیر گذار باشد و مسئولان متوجه شرایطی که در اجتماع وجود دارد باشند و به خواسته وریا رسیدگی کنند.

به نظر شما چرا سایر کاپیتان ها و مربیان لیگ برتری درباره موضوع مورد بحث کاپیتان استقلال اظهار نظر نکرده‌اند؟

این به طرز تفکر شخصی آنها بستگی دارد. هر کسی صلاح کار خودش را می داند. اما وریا حرفش را زد و امیدوار است که این مشکلات حل شود.

چه عواملی در قهرمانی استقلال نقش داشتن؟

سه عامل اصلی وجود داشت. اول و از همه مهمتر کادر مدیریتی و در رأس آن آقای آجرلو بود. او با زمان کمی که داشت نقاط ضعف را از بین برد، قرارداد مجیدی را سه ساله تمدید کرد تا با اطمینان خاطر به کارش ادامه دهد. او نشان داد که مرد عمل است و وعده و وعید الکی نمیدهد.

عامل دوم هم قطعاً خود فرهاد مجیدی که در راس کادر فنی، تیمی ساخت که لایق قهرمانی بود. وقتی میگوییم تیمی گل نمی خورد یعنی ساختار تیمی اش درست است. در استقلال کار تیمی و فردی عالی بود و با این همه مشکلاتی که وجود داشت فرهاد مجیدی به خوبی آنها را مدیریت کرد و در نهایت قهرمان شد.

مورد آخر هم به نظرم همدلی و دوستی بین بازیکنان. ما می‌دیدیم حتی اگر بازیکنی دو دقیقه برای استقلال به میدان می رفت تمام توانش را در زمین می گذاشت. این نشان می‌دهد همه بازیکنان استقلال یک هدف را دنبال می کردند و کسی به دنبال منافع شخصی نبود.

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید