مشکل استقلال کرونایی است یا بدنی؟

0
86مشکل استقلال کرونایی است یا بدنی؟

مشکل استقلال کرونایی است یا بدنی؟

نبرد استقلال برابر پیکان در رقابت‌های لیگ برتر با تساوی بدون گل به پایان رسید تا فرهاد مجیدی بعد از سه برد پیاپی مساوی را هم در بازگشت…

 نبرد استقلال برابر پیکان آخرین دیدار برگزار شده روز دوم هفته نوزدهم بود که بدون گل به پایان رسید. رقابتی نزدیک بین دو تیم تهرانی که سه هفته قبل هم در جام حذفی برابر هم قرار گرفته بودند و در آن بازی استقلال برنده میدان شده بود. در شرایطی‌که با تساوی پدیده برابر پرسپولیس راه رسیدن تیمش به تیم‌های صدر جدول هموارتر شده بود در دیدار خانگی برابر تیم با برنامه تارتار به بن بست تاکتیکی فرو رفت.

شرایط بازی استقلال برابر پیکان نشان داد این تیم همچنان مشکلات خود درخط میانی را حل نکرده است و خط هافبک استقلال موقعیت کمی برای فوروارد‌های این تیم درست می‌کند. استفاده از پنج بازیکن تیم شامل شیخ دیاباته، ارسلان مطهری، مهدی قایدی، آرمان رمضانی و سبحان خاقانی در خط حمله استقلال در طول بازی و تنها ایجاد یکی دو فرصت گلزنی برای دیاباته و عدم ایجاد موقعیت گل برای سایر حمله‌وران استقلال نشان می‌دهد مشکل این تیم را در این بازی باید در جای دیگری جستجو کرد.

توپ کمتر به خط حمله استقلال می‌رسید و همین موضع باعث شده بود تا شیخ دیاباته و ارسلان مطهری به دفعات مختلف به میانه میدان و حتی زمین خودی استقلال برگردند و از هافبک‌های تیم توپ بگیرند و همین موضوع باعث شده بود تا محوطه هجده قدم تیم پیکان خالی از بازیکنان استقلال شود و این همان چیزی بود که چیدمان تارتار و نوع بازی تیمش به آن فکر می‌کرد.

خط هافبک استقلال شامل ریگی، میلیچ، اسماعیلی و شجاعیان در طول بازی توپ را بیشتر در عرض زمین به گردش در آوردند و همین موضوع باعث شد تا استقلال در عین ناباوری در نیمه اول ضربات توپش به چهارچوب دروازه پیکانی‌ها کمتر از انگشتان یک دست باشد که آن‌ها هم موقعیت صد در صدی گل نبودند.

استقلال در نیمه دوم تنها در دو سه دقیقه اول بازی دو موقعیت را بازی سازی به محوطه هجده قدم پیکانی‌ها رساند که آن موقعیت‌ها هم از دست رفتند تا دوباره شاهد بازی در عرض بیشتر هافبک‌های استقلال باشیم. عدم توپ رسانی هافبک‌ها به مهاجمان استقلال باعث شد تا شیخ و ارسلان در نیمه دوم کم کار شوند و مجیدی جای آن‌ها را با رمضانی و خاقانی عوض کند. تعویض‌هایی که با خارج شدن هافبک‌های استقلال از جریان بازی برای استقلال اثری نداشت تا در نهایت دو تیم به نتیجه تساوی بدون گل رضایت دهند. مهدی قایدی که به دلیل کرونا شادابی روز‌های گذشته را نداشت نیز نتوانست با قدرت حمل توپ بالاش کمکی به خط حمله استقلال بکند و همین موضوع باعث شد تا بازی دو تیم با موقعیت گل خیلی کمی به پایان برسد.

فارغ از مشکلات کرونایی استقلال در هفته گذشته، آن چه از تیم استقلال و مجیدی در زمین چمن ورزشگاه آزادی دیده شد فوتبالی کم نشاط و کم طراوت و بدون گل بود. البته مجیدی و کادر فنی اش که برای رفتن به رقابت‌های آسیایی از روز دوشنبه به اردوی پنج روزه خواهند رفت؛ زمانی برای تمرین بیشتر بدنی و کار‌های ترکیبی برای بالا رفتن تعداد موقعیت گل استقلالی‌ها.

 

منبع: ورزش سهمنبع : شایانیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید