مهراوه شریفی نیا از کودکی سختش می‌گوید

0
41

مهراوه شریفی نیا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان از کودکی سختش را روایت می کند. در اینجا بخشی از این مصاحبه را خواهید خواند.

مهراوه شریفی نیا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان و فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است که در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده، ورود حرفه ای به بازیگری و کودکی سختش را روایت می کند. در اینجا بخشی از این مصاحبه را خواهید خواند.

 

مهراوه شریفی نیا/ عکس از ارشا عقیقی

مهراوه شریفی نیا بازیگر نقش اصلی سریال کیمیا گفت:

فعالیت جدی من از سال ۱۳۸۵ با سریال ساعت شنی شروع شد، یعنی تا قبلش استمرار وجود نداشت، هر از گاهی پیشنهاد جالبی اگر بود، اگر آدم ویژه ای بود که دوست داشتم برم تست بدم، می رفتم تست می دادم؛ سال ۱۳۸۵ بهرام بهرامیان به من پیشنهاد کار در ساعت شنی رو داد.

من اون سال پایان‌نامه داشتم و روزی ۶ ساعت پیانو می زدم و دوست داشتم نرم و می گفتم اگه برم سر کار چه کنم، آقای بهرامیان دوست خانوادگی ما بودند و دوست داشتند که همکاری کنیم. متن و نقش خیلی خوب بودند و جزو معدود متن های درخشان تلویزیون.

ضربه آخر رو هم بابا زد و با من صحبت کرد و گفت تکلیف خودت رو روشن کن، اگه نمی ری سر این کار دور بازیگری رو خط بکش، می خوای برو موسیقی بخون، می خوای از ایران برو یا می خوای معلم پیانو شو.

این جور مواقع بابا از سیستم تحقیر هم استفاده می کنه و میگه چکار داری می کنی تو زندگیت و…، این نقش فوق‌العاده است اگر این رو از دست بدی به نظرم به بازیگری جدی فکر نمی کنی. منم تکلیف رو مشخص کردم، مهشید نقش زیبایی بود، اون چیزی که من یاد گرفتم این بود که تو به عنوان یک بازیگر سرمایه ات رنج و غصه های زندگیت هستند.

من بر خلاف تصور خیلی ها کودکی سختی داشتم که واردش نمیشم ولی این کودکی سخت خیلی به من کمک کرد برای خیلی چیزها، به تو ناخودآگاه عمق میده و رنجی رو که تحمل کردی به تو کمک می کنه بهتر دیگران رو درک کنی و وقتی درک بهتر دیگران رو داری نقش ها رو بهتر می تونی درک کنی و ادبیات، ادبیات به تو این امکان رو میده که آدم های دیگه رو ببینی بهشون حق بدی، قضاوتشون نکنی، بفهمیشون و خودت بتونی زندگی رو بسازی، دوستی من و هر کسی با ادبیات باعث میشه تخیل قوی داشته باشی و این به شدت روی بازیگری تاثیر می گذاره.

مختصری درباره مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در ۲۹ فروردین ماه ۱۳۶۰ در تهران متولد شد. او فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است و خواهر بزرگتر ملیکا شریفی نیا(بازیگر و نقاش) است. مهراوه شریفی نیا در ۸ سالگی و با بازی در فیلم سینمایی دزد عروسک ها و درکنار مادرش آزیتا حاجیان وارد عرصه بازیگری شد و او پس از آن در سال ۱۳۷۸ در فیلم سینمایی زیر پوست شهر در کنار باران کوثری به ایفای نقش پرداخت اما فعالیت حرفه ایش را از سال ۸۵ و بازی در ساعت شنی آغاز نمود.

او جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران را با بازی در فیلم سینمایی پشت در خبری نیست در سال ۱۳۸۹ از آن خود کرد.

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در ۲۹ فروردین ماه ۱۳۶۰ در تهران متولد شد. او دیپلم ریاضی-فیزیک دارد و مشغول تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه هنر تهران می باشد و ساز تخصصی او پیانو است. شریفی نیا یک ترم در رشته کارگردانی سینما درس خواند اما از ادامه تحصیل در این رشته انصراف داد. او در پروژه «شاخه گلی برای دبورا» دستیار کارگردان ضیاءالدین دری بود.

او فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است و خواهر بزرگتر ملیکا شریفی نیا (بازیگر و نقاش) است. مهراوه یک پرسپولیسی دو آتیشه است، بانوی پرسپولیسی که در جنگ زرگری و کر ی خانی با استقلالی ها همیشه پیشتاز بوده و هر استقلالی جرات کل کل با او را ندارد. مهراوه در فضای مجازی هم از فعالان جنبش سایبری سرخ علیه آبی هاست.

 

خواهر مهراوه شریفی نیا

ملیکا شریفی نیا متولد ۲۱ آبان ۱۳۶۵ در تهران و بازیگراست.و علاوه بر بازیگری، هنرآموختهٔ رشتهٔ گرافیک بوده و در زمینه های گرافیک، عکاسی، تصویرسازی کتاب و ساخت آثار حجمی بطور جدی فعالیت می کند. او بازی در سینما را از سال ۱۳۷۰ با فیلمی به نام «اوینار» به کارگردانی «شهرام اسدی» شروع کرد.مهراوه یک پرسپولیسی دو آتیشه است، بانوی پرسپولیسی که در جنگ زرگری و کر ی خانی با استقلالی ها همیشه پیشتاز بوده و هر استقلالی جرات کل کل با او را ندارد. مهراوه در فضای مجازی هم از فعالان جنبش سایبری سرخ علیه آبی هاست.

سوابق هنری مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در فیلم “زیر پوست شهر” رخشان بنی اعتماد، نقش دوست باران کوثری را بازی کرد…. مهراوه شریفی نیا همان دختر عاصی که به خاطر آزار برادرش از خانه فرار کرد و… شاید این اولین حضور جدی مهراوه به عنوان بازیگر حرفه ای به شمار رود… بعد از این فیلم مهراوه شریفی نیا در دو فیلم سینمایی دیگر به نام های دختری به نام تندر و به من نگاه کن (۱۳۸۱-شهرام اسدی) بازی کرد… اما بدون شک اوج بازی مهراوه شریفی نیا در سریال زیبای ساعت شنی است. بازی کاملا احساسی و به دور از کلیشه هایی که در بیش تر مواقع در سریال ها و فیلم های سینمایی شاهد آن هستیم…

مهراوه شریفی نیا به جز کارهای سینمایی در سریال ها و مجموعه های بسیار زیبایی هم بازی کرده است.مهراوه شریفی نیا از سن ۸ سالگی یعنی از سال ۱۳۶۸ بازی را شروع کرد. فیلم زیبای دزد عروسک ها به کارگردانی محمدرضا هنرمند (کارگردان زیر تیغ) شروع فعالیت های هنری مهراوه شریفی نیا بود… مهراوه فرزند اول خانواده شریفی نیاست و خواهر کوچک تر مهراوه، ملیکا می باشد. ملیکا شریفی نیا هم بازی خود را از سنین کودکی آغاز کرده است. ملیکا ۵ سال از مهراوه کوچک تر است ولی ازدواج کرده است درحالی که مهراوه شریفی نیا هنوز مجرد است.مهراوه شریفی نیا در رشته موسیقی تحصیل کرده است. مهراوه بعد از فیلم دزد عروسک ها در فیلم “دایان باخ” فرهاد پوراعظم در سال ۱۳۷۱ به ایفای نقش پرداخت و تا ۷ سال در هیچ فیلمی حضور پیدا نکرد..

دنیای بازیگری مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در ۸ سالگی و با بازی در فیلم سینمایی دزد عروسک ها و درکنار مادرش آزیتا حاجیان وارد عرصه بازیگری شد. دزد عروسک ها فیلمی به کارگردانی محمدرضا هنرمند و بازیگری اکبر عبدی، آزیتا حاجیان و مهراوه شریفی نیا ساخته سال ۱۳۶۸ است.

منبع : افکار نیوزارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید