مواد غذایی که بسیاری آن‌ها را اشتباه نگهداری می‌کنند!

0
34مواد غذایی که بسیاری آن‌ها را اشتباه نگهداری می‌کنند!

برای اینکه میوه‌ها و مواد غذایی از بین نروند و خراب نشوند باید آن‌ها را درست نگهداری کنید.

بیتوته : اینکه ما چه مقدار مواد غذایی را هدر می‌دهیم حیرت انگیز است. یک مطالعه اخیر نشان داد که آمریکایی‌ها تقریباً ۲۵ ٪ از کل غذایی را که خریداری می‌کنند هدر می‌دهند. وقتی به زباله‌های غذایی فکر می‌کنیم، مقدار زیادی از آن‌ها به سادگی نگهداری می‌شوند. اما، این امر به ذخیره سازی مناسب غذا هم برمی گردد. زیرا هرچه بهتر بدانید که چطور مواد غذایی خود را نگهداری کنید، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود، یعنی دور ریزی کمتری دارد.

نگهداری توتتوت خیلی زود بد می‌شود. آن‌ها همچنین گران هستند، و هنگامی که آن‌ها زیاد یافت می‌شوند می‌خواهید همه توت‌ها را بخورید، اما چگونه آن‌ها را نگهداری کنید؟ یک راه عالی برای نگهداری توت ها، فریز کردن آن‌ها است. اما این نکته مهم است – شما نمی‌توانید آن‌ها را بشویید و درون کیسه فریزر بریزید، و داخل فریزر قرار بدهید؛ و چند بار از آن‌ها استفاده کنید. در این صورت توت‌ها روی هم انباشته می‌شوند؛ و له می‌شوند و یا به هم می‌چسبند و در هنگام استفاده به سختی از هم جدا می‌شوند.

برای این کار می‌توانید توت هایتان را نصف کنید و روی سینی ورق کوکی بچینید. سپس آن‌ها را داخل فریزر صاف قرار بدهید. بگذارید توت‌ها کاملا یخ بزند. سپس سینی را خارج کنید و سریع توت‌ها را داخل ظرف در داری بریزید و در آن را ببندید و در فریزر قرار بدهید. با این روش هنگام مصرف توت‌ها به صورت تکی هستند؛ و راحت جدا می‌شوند.

مواد غذایی که بسیاری آن‌ها را اشتباه نگهداری می‌کنند!

نگهداری اشتباه توت‌ها سبب خراب و له شدن آن‌ها می‌شود

نگهداری شکر

اگر مقدار زیادی شکر نگهداری کرده اید. پس از گذشت زمانی شکر‌ها بهم می‌چسبند و به صورت توده می‌شوند.

برای جلوگیری از این مشکل، باید ظرفی را که خوب مهر و موم می‌شود را تهیه کنید. شکر‌ها را داخل آن‌ها بریزید و در آن را محکم ببندید. این روش برای نگهداری شکر‌های سفید و قهوه‌ای هر دو مناسب است.

با این روش مورچه ها، موش و … نمی‌توانند به سراغ شکر‌ها بیایند.

مواد غذایی که بسیاری آن‌ها را اشتباه نگهداری می‌کنند!

نگهداری اشتباه شکر سبب سفت شدن دانه‌های شکر می‌شود

نگهداری کاهو

همانطور که می‌دانید کاهو انواع مختلفی دارد. در این بخش قصد داریم نگهداری برگ کاهو را برای شما توضیح بدهیم.

برای این کار ابتدا برگ‌های کاهو را جدا کنید، بشویید و اجازه بدهید آب آن‌ها خارج شود؛ و پس ا خشک شدن آن را داخل ظرف درداری قرار بدهید و در آن را محکم ببندید. در واقع این کاهو زودتر پیر می‌شود. برای اینکه بخواهید کاهو را مدت بیشتری نگهداری کنید باید با ساقه آن را نگهدارید.

برای اینکه آن را کامل نگهداری کنید. ابتدا برگ‌های پژمرده و خراب آن را بگیرید و دور بریزید. دقت کنید خرابی و یا کپک زدگی و پژمردگی بین آن‌ها نباشد. سپس کاهو را در یک حوله‌ی کاغذی بپیچید؛ و آن را داخل کشوی جامیوه‌ای قرار بدهید.

کاهو را از میوه‌هایی که گاز اتیلن تولید می‌کند. دور نگه دارید مانند سیب، گلابی، آووکادو و ….

کلم پیچ را هم مانند کاهو نگهداری کنید، لازم به جدا کردن برگ‌های آن نیست.

نگهداری اسفناج

سبزیجاتی مانند کلم پیچ و اسفناج، را نمی‌توان مانند کاهو نگهداری کرد. برگ‌های اسفناج و کاهو را اگر مانند کاهو نگهداری کنیم سریع لزج می‌شود و به سرعت خراب می‌شود؛ بنابراین سعی کنید سریع آن را مصرف کنید. اگر برای سالاد می‌خواهید، تمام برگ‌های خراب، فرسوده و زرد رنگ را جدا کنید و سپس آن‌ها را بشویید و خوب خشک کنید.

زمانی که کاملا خشک شدند آن را داخل کیسه‌های قفل دار و یا ظروف شیشه‌ای پوشنده شده با حوله‌ی کاغذی قرار بدهید و در ظرف یا کیسه را ببندید و داخل یخچال نگهداری کنید. دقت کنید اسفناج‌ها به هیچ عنوان آب نداشته باشند، زیرا سبب خراب شدن آن‌ها می‌شود.

مواد غذایی که بسیاری آن‌ها را اشتباه نگهداری می‌کنند!

اسفناج ها را نمی‌توان مدت زیادی نگهداری کرد

نگهداری قالب یخ

اگر قالب یخ اضافی دارید می‌توانید اضافه‌های میوه، سس و … را داخل آن‌ها بریزید و داخل فریزر قرار بدهید زمانی که لازم داشتید ا آن‌ها بای تهیه‌ی اسموتی و … استفاده کنید. حتی می‌توانید از میوه‌های ریز برای تزیین یخ داخل شربت استفاده کنید.

مواد غذایی که بسیاری آن‌ها را اشتباه نگهداری می‌کنند!

داخل قالب‌های یخ میوه‌های کوچک و ریز شده نگهداری کنید

موجودی یخچال را هفتگی بررسی کنید

برای اطمینان از اینکه در مورد چیز‌هایی که قبلاً خریداری کرده اید پول تلف نمی‌کنید، ایده آل است که هر هفته موجودی خود را در یخچال خود ثبت کنید. اکنون، این لازم نیست که جامع و کامل باشد، بلکه بیشتر در مورد درک آنچه که قبل از رفتن به فروشگاه مواد غذایی دارید، است. شما می‌خواهید به طور خاص به دنبال چیز‌هایی باشید که در آستانه انقضا هستند و سعی کنید آن‌ها را در وعده‌ی غذایی بعدی استفاده کنید تا هدر نرود؛ بنابراین اگر سبزیجاتی دارید که کم هستند و می‌خواهید تازه بخرید، آن‌ها را بیرون بیاورید، خرد کنید، یک سس، سوپ درست کنید یا غذایی که در آن استفاده بشوند.

یخچال را تمیز نگه دارید

یخچال خود را دائم تمیز کنید. این کار علاوه بر تمیزی، سبب دیرتر خراب شدن مواد غذایی، و عمر بیشتر یخچالتان می‌شود.

 

 

منبع : زندگی آنلاین
ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید