نجات مقنی گرفتار از عمق ۶۰ متری چاه در حومه مشهد

0
147


حوادث رکنا: نجات معجزه آسای مقنی گرفتار در عمق ۶۰ متری یک چاه در حومه شهر مشهد با تلاش آتش‌نشانان .

به گزارش رکنا، معاون عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد از نجات معجزه آسای مقنی گرفتار در عمق ۶۰ متری یک چاه در حومه شهر مشهد با تلاش آتش‌نشانان ۲ ایستگاه آتش‌نشانی خبر داد.
آتشپاد دوم محمد جواد سبحانی با بیان این مطلب گفت: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گرفتار شدن یک مقنی در داخل یک چاه در جاده ابلق در انتهای منطقه التیمور ، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله نجاتگران ایستگاه‌های ۸ و ۶ آتش نشانی مشهد را به محل این حادثه در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر مشهد اعزام کرد.
معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد خاطرنشان کرد: با حضور نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد مقنی ۵۵ ساله حین حفر چاه آب در داخل یک باغ به دلیل قطع برق دمنده هوا و کمبود اکسیژن در عمق ۶۰ متری این چاه دچار حادثه و گرفتار شده‌ بود که بلافاصله نجاتگران آتش نشانی ابتدا ضمن ارسال یکعدد سیلندر تنفسی با تجهیزات ویژه به عمق این چاه جهت جلوگیری از خفگی و مرگ این مقنی ، طی عملیاتی نفسگیر این فرد را از عمق ۶۰ متری زمین به سطح منتقل و برای درمان و اکسیژن تراپی تحویل تکنسینهای اورژانس حاضر در محل دادند که خوشبختانه با سرعت عمل آتش نشانان این فرد از مرگ حتمی نجات یافت.
شایان ذکر است آتش نشانان پس از اتمام این عملیات و ارائه توصیه های لازم به این مقنی و همراه هان اش در خصوص رعایت نکات ایمنی حین کار به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاههای خویش در مشهد مقدس مراجعت کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.نوشته نجات مقنی گرفتار از عمق ۶۰ متری چاه در حومه مشهد اولین بار در رکنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید