نه؛ آنها نمی توانند این مهاجم را از ترکیب استقلال حذف کنند!/ ۳ پاس گل طلایی هدیه به خط حمله آبی ها

0
325

به گزارش وانانیوز، 

ترافیک خط حمله استقلال در این فصل، کار را برای حضور مهاجمان این تیم در ترکیب اصلی سخت کرده است. کوین یامگا که فصل پیش یکی از مهم‌ترین ستاره‌های استقلال بود، هر دو هفته ابتدایی لیگ در ترکیب اصلی این تیم به میدان رفته و مقابل ملوان، نشان داد همچنان مهره‌ای کلیدی برای آبی‌پوشان محسوب می‌شود.

یامگا در انزلی پایه‌گذار مهمترین حملات استقلال بود. او چند بار تلاش کرد با پاس‌هایش، آبی‌پوشان را صاحب گل کند و در نهایت، سومین پاس طلایی‌اش توسط قایدی گل شد و استقلال را به امتیازات کامل مسابقه رساند. او در دقیقه هشتم، سانتر مهدی مهدی‌پور را با یک لمس به موقع، برای سجاد شهباززاده کاشت. شهباززاده اما نتوانست در نزدیکی محوطه شش قدم، دروازه را باز کند. دقیقه ۳۸، یامگا با سانتری طلایی توپ را روی سر محمد محبی فرستاد. ضربه سر محبی از نزدیکی دروازه را، رضا حیدری روی خط برگشت داد و نگذاشت دروازه تیمش فرو بریزد.

سومین پاس طلایی یامگا، در نهایت استقلال را به گل برتری رساند. توپی که او از سمت راست، در دهانه دروازه به قایدی رساند و او، توانست گل دوم استقلال را بزند. نکته مهم درباره هر سه موقعیت مهمی که یامگا ساخت، این بود که پاس‌های او در نزدیکی محوطه شش قدم، به دیگر مهاجمان استقلال رسیدند. جایی که مهاجمان برای گلزنی، کار راحت‌تری دارند.

نمایش فوق العاده یامگا در انزلی، باعث شد او در بین بازیکنان ترکیب اصلی استقلال بالاترین نمره را از متریکا بگیرد و دومین بازیکن زمین، پس از مهدی قایدی باشد. با این نمایش، یامگا نشان داده با ورود ستاره‌های تازه استقلال هم جای ثابتی در تیم ریکاردو سا پینتو خواهد داشت و کسی نمی‌تواند جایگاه او را به خطر بیندازد. بازیکنی که حضورش در زمین، تعداد و کیفیت موقعیت‌های استقلال را به شکل محسوسی بالاتر می‌برد.

 

 

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید