نوشیدن آب صبحگاهی عوارض دارد

0
25

نوشیدن آب صبحگاهی عوارض دارد

ناصر رضایی پور متخصص طب ایرانی با بیان اینکه یبوست و نزله (ترشحات پشت حلقی که مدل کهنه شده آن سینوزیت است) ام‌الامراض یا مادر بیماری‌ها است گفت: اگر کسی شکایت‌ دیگری داشته باشد اگر علائم یکی از این دو بیماری را داشته باشد

تحریریه زندگی آنلاین : ناصر رضایی پور متخصص طب ایرانی با بیان اینکه یبوست و نزله (ترشحات پشت حلقی که مدل کهنه شده آن سینوزیت است) ام‌الامراض یا مادر بیماری‌ها است گفت: اگر کسی شکایت‌ دیگری داشته باشد اگر علائم یکی از این دو بیماری را داشته باشد اول باید مشکل این دو بیماری برطرف شود.وی افزود: بر اساس آمارهای مختلف حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مردم جهان مشکلات گوارشی دارند اگرچه این آمار کمی قدیمی است و حدود ۳۰ درصد از مردم جهان یبوست و نفخ را تجربه می‌کنند. این آمارها بر اساس پزشکی نوین است؛ اساتید در طب سنتی معتقدند بیش از ۷۰ درصد شهرنشین‌ها دچار یبوست هستند.وی عنوان کرد: از نظر طب ایرانی حداقل دو بار اجابت مزاج با مدفوع نرم به طوریکه فرد پس از آن احساس راحتی و سبکی در روده‌ها داشته باشد طبیعی است اما اگر این تعداد اجابت مزاج روزانه کمتر بوده، مدفوع سفت و دفع همراه با سختی باشد و حتی اگر فرد پس از آن احساس سبکی در روده‌ها نداشته باشد دچار یبوست است.رضایی پور خاطرنشان کرد: برخی به ما مراجعه می‌کنند و خودشان اظهار می‌کنند یبوست دارند که در این شرایط اوضاع فرد خیلی وخیم است و در غیر اینصورت پرسش‌های جدیدی مطرح می‌شود. طب سنتی با مزاج‌های مختلف و سبب‌شناسی بیماری در ارتباط است اما مصرف صبحگاهی ۵ تا ۷ عدد انجیر خشکی که از شب پیش با آب و گلاب خیسانده شده باشد به بیماران برای تمامی مزاج‌ها توصیه می‌شود.

بیشتربخوانید:

نسخه تغذیه در گرمازدگی

 این افراد می‌توانند یک ربع تا ۲۰ دقیقه بعد صبحانه بخورند.وی تصریح کرد: برخی اشاره می‌کنند خوردن آب زیاد موجب رفع یبوست می‌شود. مصرف آب گرم برای مدت کوتاه ۲ تا ۳ روزه مشکلی ندارد. اما در طب ایرانی نوشیدن آب صبحگاهی چه گرم و چه سرد در درازمدت موجب بروز بیماری‌های کبدی و گوارشی می‌شود. مصرف زیاد ملین‌های گیاهی مثل خاک شیر در درازمدت می‌تواند فرد را دچار مشکل کند.وی گفت: حتی خاک شیر هم برای خانم‌های باردار منع مصرف دارد. داروهای گیاهی کم عارضه هستند اما باید توسط فردی متخصص و برای مدتی محدود تجویز شوند. برخی همکاران من در پزشکی نوین گیاه سنا را برای طولانی‌مدت تجویز می‌کنند اما تجویز آن برای مدتی حدود ۱۰ روز توصیه می‌شود. برخی افراد حتی ۲ تا ۳ سال به‌صورت مداوم از قرص این گیاه استفاده می‌کنند که به اعتقاد من عارضه‌ای ایجاد می‌کند که از یبوست خطرناک‌تر است.

بیشتر بخوانید:

بهترین غذا‌ها برای فصل گرم

اگر گرمازده شدیم چه کنیم؟

 

منبع : زندگی آنلاینارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید