نکوداشت بهرام بیضایی و بررسی نمایشنامه نویسی و سانسور / سخنرانی محمد رحمانیان، ابراهیمیان، خاکی،کیانی و محمود دولت آبادی

0
21روابط عمومی انجمن صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمان تئاتر ایران اعلام کرد: آیین نکوداشت استاد بهرام بیضایی به ‌همراه سمینارهای ‌نمایش‌نامه‌نویسی و گفت‌و‌گو و نمایش‌نامه‌نویسی و سانسور از امروز آغاز به کار می کند.
ایران آرت: انجمن صنفی نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران اعلام کرد: آیین نکوداشت استاد بهرام بیضایی به ‌همراه سمینارهای ‌نمایش‌نامه‌نویسی و گفت‌و‌گو  و نمایش‌نامه‌نویسی و سانسور از امروز آغاز به کار می کند.

انجمن صنفی نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران در سه روز متوالی، از  چهارشنبه،۲۸ اردیبهشت ماه تا جمعه، ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، به ترتیب؛ سمینارهای نمایش‌‌نامه نویسی و گفت‌و‌گو، نمایش‌نامه‌نویسی و سانسور و آیین نکوداشت استاد بهرام بیضایی را در سالن استاد جوانمرد عمارت جدید خانه تئاتر برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در روز نخست- ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱- محمد ابراهیمیان( نمایش‌نامه‌نویس و پژوهش‌گر تئاتر) و ایوب آقاخانی (استاد دانشگاه، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر) به همراه دکتر محسن کرمی (استاد دانشگاه، پژوهش‌گر و مترجم فلسفه) سخن‌رانان سمینار نمایش‌نامه‌نویسی و گفت‌وگو  خواهند بود.

بر اساس این گزارش، در روز دوم -۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱-  دکتر محمدرضا خاکی (استاد دانشگاه، کارگردان و مترجم) و حسین کیانی( نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر) سخن‌رانان سمینار نمایش‌نامه‌نویسی و سانسور خواهند بود.

هم چنین روز سوم -۳۰ اردیبهشت ماه- هم با سخنرانی استاد محمود دولت‌آبادی (نویسنده)، دکتر سهیلا نجم (استاد دانشگاه و پژوهشگر تئاتر)، دکتر حمید امجد (نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان و پژوهشگر تئاتر) و پانته‌آ بهرام (بازیگر تئاتر و سینما)، آیین نکوداشت استاد بهرام بیضایی (نمایش‌نامه‌نویس، فیلم نامه‌نویس، کارگردان تئاتر و سینما) در تالار استاد جوانمرد برگزار می‌شود. 

آیین نکوداشت بهرام بیضایی

در این روز محمد رحمانیان (نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما) نیز به همراه گروهش نمایش‌نامه‌خوانی خواهند داشت از قسمتی از فیلم نامه ی “اشغال” نوشته ی بهرام بیضایی که توسط رحمانیان اقتباس نمایشی شده است.

سمینارها و آیین نکوداشت در هر سه روز، ساعت ۱۸ آغاز می‌شود.

 گفتنی است علاقه مندان برای حضور در سمینارها و آیین نکوداشت می‌توانند به آدرس عمارت جدید خانه تئاتر؛ خیابان استاد نجات‌اللهی، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، پلاک ۲۰۶، عمارت خانه تئاتر، سالن استاد جوانمرد مراجعه کنند.

منبع : ایران آرت
ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید