نگاهی به حریفان کشتی‌ ایران در آمریکا

0
71

به گزارش وانانیوز، 

 مسابقه دوستانه کشتی آزاد ایران و آمریکا قرار است ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) در بالپارک تگزاس برگزار شود که روز گذشته اسامی ۱۰ کشتی‌گیر آمریکا برای این مبارزه دوستانه اعلام شد. در لیست اعلام شده نام دیوید تیلور حریف حسن‌ یزدانی در وزن ۸۶ کیلو دیده نمی‌شود و همچنین هنوز هیچ کشتی‌گیری برای وزن ۱۲۵ کیلوگرم از سوی این کشور معرفی نشده است.

حسن یزدانی که بارها مقابل دیوید تیلور مرد جادویی کشتی آمریکا مبارزه کرده که آخرین رقابت این دو کشتی‌گیر مربوط به مسابقات جهانی نروژ است که حسن یزدانی موفق به کسب پیروزی شد. در حالی که علاقمندان به کشتی منتظر بودند مبارزه دیگری بهمن‌ماه بین این ۲ کشتی‌گیر مطرح انجام شود اما با اعلام لیست تیم ملی کشتی آمریکا مشخص شد تیلور قصد مبارزه ندارد و زاهد والنسیا رقیب یزدانی در ۸۶ کیلو خواهد بود. 

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد هنوز کامل مشخص نشده اما در زیر نگاهی به رقیبان کشتی‌گیران در مسابقات دوستانه می‌اندازیم:

۵۷ کیلوگرم: ۳ رقابت گیلمان با ایرانی‌ها و برتری در همه مسابقات

علیرضا سرلک در این وزن نماینده کشورمان خواهد بود که با توماس گیلمان رقابت خواهد کرد. این ۲ کشتی‌گیر در فینال مسابقات جهانی نروژ به مصاف هم رفتند که نماینده کشورمان نتیجه را ۵ بر ۳ واگذار کرد. وی در المپیک ۲۰۲۰ با برتری مقابل رضا اطری صاحب گردن‌آویز برنز شد. این کشتی‌گیر سبک وزن آمریکا در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ نیز اطری را شکست داده بود.

۶۱ کیلوگرم: نقره جهان تنها افتخار دیتون فیکس

از افتخارات دیتون فیکس می‌توان به نایب‌قهرمانی جهان اشاره کرد. این کشتی‌گیر ۲۳ ساله در مسابقات جهانی نروژ در دیدار نهایی به عباس‌گادژی ماگومدف از روسیه باخت و به مدال نقره رسید.

۶۵ کیلوگرم: طلای پان‌امریکن در انتظار عموزاد

رحمان عموزاد با تغییر وزن در ۶۵ کیلوگرم روی تشک می‌رود که یانی دیاکومیهالیس حریف او در مبارزه دوستانه خواهد بود. این کشتی‌گیر در مسابقات پان‌امریکن ۲۰۲۰ قهرمان شد و در سال ۲۰۱۹ نیز عنوان قهرمانی آمریکا را کسب کرد.

۷۰ کیلوگرم: گرین بدون طلا در انتظار حریف ایرانی

جیمز گرین نماینده آمریکا در این وزن است که از افتخارات او می‌توان به طلای پان‌امریکن در سال ۲۰۱۸، نقره و برنز جهان در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۵ اشاره کرد. وی در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ رقابتی با حسن یزدانی داشت که در نیمه‌نهایی مقابل ملی‌پوش کشورمان شکست خورد.

۷۴ کیلوگرم: نولف حریفی ناشناخته

جیسون نولف از دیگر ملی‌پوشان آمریکا برای مبارزه دوستانه است. وی قهرمانی مسابقات پان‌امریکن در سال ۲۰۲۰ را در کارنامه دارد.

۷۹ کیلوگرم: سرشاخ دوباره نخودی با اسطوره کشتی جهان

رقابت در این وزن بسیار دیدنی خواهد بود جایی که جردن باروز ستاره کشتی جهان و المپیک قرار است با محمد نخودی سرشاخ شود. باروز یکی از پراتخارترین کشتی‌گیران آمریکاست که یک طلای المپیک و ۵ عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه دارد. ستاره‌ای مهار نشدنی که با تغییر وزن موفق شد طلایش را در مسابقات جهانی نروژ تکرار کند. این کشتی‌گیر مطرح جهان در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ مقابل محمد نخودی قرار گرفت و با برتری مقابل او طلای دیگری را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرد.

باروز به مدت سه سال (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳) در تمام ۷۰ مسابقه‌ای که در سطح جهان شرکت کرد، شکست‌ناپذیر بود. این کشتی‌گیر پیش از این با ملی‌پوشان کشورمان از جمله صادق گودرزی، عزت‌الله اکبری و مصطفی حسین‌خانی رقابت کرده که همه آنها را شکست داده است. باروز در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ حریف محمد نخودی در فینال بود که موفق شد پنجمین طلای جهانی خود را کسب کند.

۸۶ کیلوگرم: سورپرایز آمریکا برای مقابل با بولدوزر

در حالی که خیلی‌ها منتظر بودند حسن یزدانی بار دیگر در آمریکا مقابل دیوید تیلور قرار بگیرد اما در لیست اعلام شده نامی از تیلور دیده نمی‌شود و زاهد والنسیا حریف بولدوزر ایرانی در این مسابقه دوستانه خواهد بود. والنسیا ۲ بار قهرمان ملی آمریکا شده و در چند تورنمنت بین‌المللی شرکت کرده است. وی در مسابقات آزاد لهستان و گرندپری فرانسه موفق به کسب مدال طلا شد. وی عنوان نایب‌قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۷ را نیز در کارنامه دارد. 

۹۲ کیلوگرم: کاکس باز هم مغلوب قاسم‌پور می‌شود؟

جیدن کاکس از کشتی‌گیران مطرح آمریکاست که علاقمندان زیادی هم در داخل کشورمان دارد. این ستاره کشتی جهان در المپیک ۲۰۱۶ ریو مدال طلا را کسب کرد و در مسابقات جهانی هم ۲ طلا و ۲ برنز کسب کرده است. وی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ با علیرضا کریمی و کامران قاسم‌پور رقابت داشته که حاصل این مبارزات یک برد و یک باخت بود. وی برای دومین بار مقابل کامران قاسم‌پور قرار می‌گیرد.

۹۷ کیلوگرم: حریف قدری به نام اسنایدر

کایل اسنایدر از کشتی‌گیران سرشناس جهان است که در مبارزه دوستانه مقابل مجتبی گلیج روی تشک می‌رود. اسنایدر در المپیک ۲۰۲۰ با شکست مقابل عبدالرشید سعدالله‌یف معروف به تانک روسی شکست خورد و مدال نقره گرفت البته همین شکست در مسابقات جهانی نروژ هم تکرار شد. این کشتی‌گیر در المپیک ریو صاحب مدال طلا شد و ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز جهانی را هم در کارنامه افتخارات خود دارد. اسنایدر در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ مقابل مجتبی گلیج قرار گرفت که موفق به برتری شد.

انتهای پیام/

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید