نگرانی در خصوص‌ شیوع کرونا در زندان‌های اردبیل وجود ندارد

0
114نگرانی در خصوص‌ شیوع کرونا در زندان‌های اردبیل وجود ندارد

اردبیل – رئیس کل دادگستری استان اردبیل از اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی در زندان‌های استان و نبود نگرانی در خصوص شیوع ویروس‌ کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی ظهر دوشنبه در بازدید و دیدار چهره به چهره با زندانیان زندان مرکزی اردبیل ضمن اشاره به شرایط بهداشتی جامعه و شیوع ویروس کرونا و همچنین نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در این زمینه نسبت به شرایط زندانی‌ها، گفت: با پیش‌بینی و پیشگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان دستگاه قضائی و زندان‌های استان و نیز همکاری سایر مجموعه‌ها از جمله استانداری، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی مراقبت‌های بهداشتی از جمله ضدعفونی کردن محیط‌ها به صورت مستمر و مداوم صورت می‌گیرد.

وی افزود: خوشبختانه بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، زندان‌های استان از این حیث در شرایط مطلوبی قرار دارد و هیچ گونه دغدغه و نگرانی در خصوص شیوع و ابتلاء به ویروس کرونا در زندان‌های سطح استان وجود ندارد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل همچنین در خصوص نحوه مدیریت زندان‌های استان گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص اعطای عفو و مرخصی به زندانیان گفت: در این خصوص در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی‌ها انجام گرفته و بیش از ۶۸ درصد مددجویان استان با استفاده از امتیازات این بخشنامه در بیرون زندان هستند که ۲۱۵ نفر از این زندانیان به خاطر جرایم کم اهمیت و فاقد سابقه کیفری و نیز به لحاظ شرایط خاص خانواده آنان با استفاده از مرخصی پایان محکومیت آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به خط قرمز دستگاه قضائی در تأمین امنیت و آرامش شهروندان، گفت: افرادی که دارای جرایم خشن هستند و آزادی آنها موجب اخلال در نظم و امنیت می‌شود از شرایط بهره مندی و استفاده از این امتیازات محروم هستند و این افراد در زندان‌ها می‌مانند هرچند مراقبت‌های بهداشتی در سایه نظارت‌های مستمر و مداوم بر روی این افراد به صورت مطلوب صورت می‌گیرد.

وی افزود: افرادی که با استفاده از این بخشنامه در خارج از زندان هستند از طریق پلیس‌های تخصصی تحت نظارت بوده و در صورت ارتکاب به جرم و تخلف مطابق قانون به شدت با این افراد برخورد می‌شود.نوشته نگرانی در خصوص‌ شیوع کرونا در زندان‌های اردبیل وجود ندارد اولین بار در خبرگزاری مهر پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید