نگرانی در مورد کیفیت آماده سازی تیم ملی منطقی است

0
52

به گزارش وانانیوز، 

حمید استیلی در خصوص روند پیگیری برگزاری بازی‌های دوستانه تیم ملی پیش از حضور در جام جهانی اظهار داشت: پس از دیدار با لبنان، رایزنی های اولیه برای برگزاری بازی های دوستانه در دستور کار فدراسیون قرار گرفت. با این وجود و با توجه به اینکه بسیاری از کشورها پیش از این اقدامات لازم در این خصوص را آغاز کرده بودند، این امکان وجود داشت که در سال گذشته مذاکرات و مکاتباتی در این بخش انجام شود اما این کار صورت نگرفته بود.

وی افزود: به هر ترتیب بعد از قرعه کشی جام جهانی در دوحه مذاکرات و ملاقات های خوبی در همین راستا صورت گرفت و می‌توانم بگویم با هماهنگی امور بین الملل فدراسیون، برخی از اعضای هیات رئیسه،کادر اجرایی و هماهنگی کادر فنی به صورت مستمر این روند دنبال شده و مذاکرات و مکاتبات با کشورهای متعدد از قاره‌های مختلف انجام شده است. در واقع همه در تلاش هستند که بتوانیم در این شرایط ویژه بهترین تصمیم و انتخاب ممکن را داشته باشیم.

استیلی تصریح کرد: ما می‌توانستیم دو شیوه را انتخاب کنیم، انجام بازی‌های مورد نظر در کشورهای منطقه از جمله قطر و یا انجام سفر به مقصد سایر کشورها و مناطق که هر کدام از این شیوه‌ها معایب و فوایدی داشت. در نهایت با توجه به مجموعه شرایط این دو تصمیم و گزینه‌های موجود برای انجام بازی‌های تدارکاتی در حال رایزنی هستیم. طبیعتا در این مسیر پیشنهادات متعددی از جانب شرکت‌ها و واسطه ها مطرح می‌شود که فدراسیون فوتبال پیشینه و سوابق این واسطه‌ها را بررسی می‌کند. برخی از این موارد با توجه به سوابق منفی که داشته‌اند، گزینه مناسبی برای همکاری به شمار نمی‌روند. در خصوص سایر موارد هم با بررسی مجموعه شرایط از نظر فنی، امکان انجام بازی‌های مفیدتر و بهتر همچنین سایر الزامات و موضوعات مورد نظر تصمیم گیری خواهد شد.

مدیر تیم ملی گفت: با توجه به کلیه موارد و موضوعاتی که مطرح شد به زودی و بعد از قطعی شدن برنامه‌ها در مورد جزئیات اردوهای آتی تیم ملی خصوصا اردوی خرداد اطلاع رسانی لازم انجام می شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که پر بودن تقویم کشورهای اروپایی و برخی عوامل و دلایل دیگر همچنین فشردگی برنامه بازی‌های بعضی دیگر از کشورها کار ما را بسیار سخت کرده و نگرانی درمورد کیفیت آماده سازی تیم ملی شامل بر برگزاری اردوهای مناسب و داشتن دیدارهای دوستانه، به‌جا و منطقی است اما اتهام زدن بر مبنای بعضی گمانه زنی‌ها کمکی به تیم ملی نمی‌کند و بیشتر باعث می‌شود فوتبال دوستان و مردم در این خصوص دچار نگرانی شوند.

استیلی افزود: آنچه مسلم است مجموعه مسئولان تیم ملی و فدراسیون فوتبال در کنار هم برای تنظیم بهترین و مفیدترین برنامه آماده سازی ممکن تلاش خواهند کرد و در این مسیر به تمامی جوانب امر و رفع حاشیه های احتمالی هم توجه ویژه داریم.

انتهای پیام/

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید