همه اما و اگرها درباره تیم‌های صعود کننده به پلی‌آف لیگ‌ بسکتبال

0
112


در حالی مرحله نخست لیگ‌برتر بسکتال ایران به پایان رسیده است که به دلیل بازی‌های عقب افتاده، فعلا جدول نهایی لیگ برای تیم‌های صعود کننده مشخص نیست.

به گزارش ایسنا،‌ از نظر هفته شماری رقابت‌های مرحله نخست لیگ‌برتر بسکتبال مردان ایران در حالی با برگزاری دیدارهای هفته بیست و ششم به پایان رسیده است که به دلیل وجود ۴ بازی عقب افتاده، فعلا تکلیف رده‌بندی نهایی ۸ تیم بالای جدول و صعود کننده به مرحله پلی‌آف مشخص نشده است.   

از همین رو در ادامه به بررسی شرایط جدول لیگ‌ پرداخته‌ایم تا با احتساب نتایج بازی‌های عقب افتاده (یکبار با در نظر گرفتن برد میزبان‌ها و یکبار با در نظر گرفتن برد مهمان‌ها)، جدول لیگ و نحوه صعود تیم‌های بالای جدول به پلی‌آف را پیش بینی کنیم.

*نحوه رده‌بندی در جدول:

طبق برنامه مسابقات برای رده‌بندی تیم‌ها در جدول، ابتدا امتیازات تیم‌ها در طول فصل، سپس برد و باخت در بازی رو در روی تیم‌های هم امتیاز و در ادامه هم تفاضل رو در روی دو تیم هم امتیاز جایگاه آن‌ها در جدول را تعیین کند.

*برنامه‌ بازی‌های عقب افتاده:

پنج‌شنبه ۸ اسفند
شهرداری بندرعباس – شیمیدر قم (از هفته بیستم)
پتروشیمی بندرامام – شورا و شهرداری قزوین (از هفته بیستم)
شهرداری گرگان – اکسون تهران (از هفته بیستم)
یک‌شنبه ۱۱ اسفند
مس کرمان – شیمیدر قم (از هفته شانزدهم)

*جدول فعلی لیگ‌برتر ایران بدون در نظر گرفتن بازی‌های عقب افتاده (۹ تیم بالای جدول):

به غیر از تیم شهرداری گرگان که صعودش به عنوان صدرنشین با کسب ۲۱ برد،‌ ۲ باخت و ۴۴ امتیاز از ۲۳ بازی قطعی است، در سایر رده‌های جدول باید منتظر ماند و دید چه نتایجی در دیدارهای معوقه به دست خواهد آمد.

*جدول لیگ در صورت پیروزی میزبان‌های بازی‌های معوقه (هفته‌های شانزدهم و بیستم):

در صورت باخت شیمیدر مقابل شهرداری بندرعباس و مس کرمان، پیروزی شهرداری گرگان برابر اکسون تهران و برتری پتروشیمی مقابل شورا و شهرداری قزوین:

گرگانی‌ها با ۲۲ برد، ۲ باخت و ۴۶ امتیاز به صدرنشینی خود ادامه خواهند داد، پتروشیمی با یک امتیاز بیشتر از نفت به رده دوم می‌رسد، شیمیدر با توجه به پیروزی در دو بازی رفت برگشت مقابل آویژه به رده پنجم صعود می‌کند. شهرداری بندر عباس  با ۳۵ امتیاز بالاتر از اکسون و ذوب‌آهن به رده هفتم صعود می‌کند و اکسون تهران هم به دلیل تفاضل بهتر در بازی رو به رو با ذوب‌آهن،‌ رده هشتم را به خود اختصاص داده و راهی پلی‌آف می‌شود. ذوب‌آهن با هدایت مهران حاتمی از صعود به پلی‌آف باز خواهد ماند.

شرایط خاص: البته اگر شیمیدر بتواند یکی از دو بازی خود را با برتری پشت سر بگذارد، ۴۱ امتیازی خواهد شد. در این شرایط شاگردان محمدرضا اسلامی با تیم مهرام هم امتیاز خواهند شد و با توجه به تفاضل بهتر نسبت به حریف در دو بازی رفت و برگشت لیگ، در رتبه چهارم جدول جای می‌گیرند. 

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
۱ شهرداری گرگان ۲۴ ۲۲ ۲ ۴۶
۲ پتروشیمی بندرامام ۲۴ ۱۹ ۵ ۴۳
۳ پالایش نفت آبادان ۲۴ ۱۸ ۶ ۴۲
۴ مهرام تهران ۲۴ ۱۷ ۷ ۴۱
۵ شیمیدر قم ۲۴ ۱۶ ۸ ۴۰
۶ آویژه صنعت مشهد ۲۴ ۱۶ ۸ ۴۰
۷ شهرداری بندرعباس ۲۴ ۱۱ ۱۳ ۳۵
۸ اکسون تهران ۲۴ ۱۰ ۱۴ ۳۴
۹ ذوب‌آهن اصفهان ۲۴ ۱۱ ۱۳ ۳۴

*جدول لیگ در صورت پیروزی مهمان‌های بازی‌های معوقه (هفته‌های شانزدهم و بیستم):

در صورت پیروزی شیمیدر مقابل شهرداری بندرعباس و مس کرمان، باخت شهرداری گرگان برابر اکسون تهران و باخت پتروشیمی مقابل شورا و شهرداری قزوین:

گرگانی‌ها همچنان با کسب ۲۱ برد، ۳ باخت و ۴۵ امتیاز از ۲۴ بازی صدرنشین خواهند بود. شیمیدر با کسب دو برد به امتیاز ۴۲ رسیده و با تیم‌های نفت و پتروشیمی هم امتیاز می‌شود، در این شرایط پتروشیمی با توجه به تفاضل مثبت ۲۱ مقابل شیمیدر، نفت با تفاضل مثبت ۷ مقابل پتروشیمی و شیمیدر با تفاضل مثبت ۲ مقابل نفت، به ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم قرار می‌گیرند.

شاگردان البرز آبکناری با این برد ۳۵ امتیازی خواهند شد و بالاتر از شهرداری بندرعباس و ذوب‌آهن در رتبه هفتم قرار خواهند گرفت. تیم شهرداری بندرعباس که یک امتیاز از دیدار مقابل شیمیدر به دست می‌آورد،‌ در امتیاز ۳۴ با تیم ذوب‌اهن اصفهان هم امتیاز می‌شود که به دلیل پیروزی در دو بازی رفت و برگشت مقابل شاگردان مهران حاتمی، به عنوان تیم هشتم و آخر راهی مرحله پلی‌اف خواهد شد. در این شرایط باز هم تیم ذوب‌آهن اصفهان با هدایت مهران حاتمی از حضور در پلی‌آف باز می‌ماند.

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
۱ شهرداری گرگان  ۲۴ ۲۱ ۳ ۴۵
۲ پالایش نفت آبادان ۲۴ ۱۸ ۶ ۴۲
۳ پتروشیمی بندرامام ۲۴ ۱۸ ۶ ۴۲
۴ شیمیدر قم ۲۴ ۱۸ ۶ ۴۲
۵ مهرام تهران ۲۴ ۱۷ ۷ ۴۱
۶ آویژه صنعت مشهد ۲۴ ۱۶ ۸ ۴۰
۷ اکسون تهران ۲۴ ۱۱ ۱۳ ۳۵
۸ شهرداری بندرعباس ۲۴ ۱۰ ۱۴ ۳۴
۹ ذوب‌آهن اصفهان ۲۴ ۱۱ ۱۳ ۳۴

انتهای پیامنوشته همه اما و اگرها درباره تیم‌های صعود کننده به پلی‌آف لیگ‌ بسکتبال اولین بار در ایسنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید