هنری که ملکه ویکتوریا از معشوقه‌ هندی‌اش آموخت

0
247


هنری که ملکه الیزابت از معشوقه‌ هندی‌اش آموخت

هنری که ملکه الیزابت از معشوقه‌ هندی‌اش آموختاختصاصی «تابناک با تو»؛ مگان‌مارکل، همسر پرنس هری نوه ملکه الیزابت عشق یوگا را از کودکی از مادرش مربی یوگا دوریا راگلند، به ارث برد‌ با این حال دوشس ساسکس اولین کسی نبود که این روش را درون کاخ خانواده سلطنتی انگلیس معرفی کرد. به گزارش روزنامه ایتالیایی “La Repubblica” ، یوگا بیش از ۱۰۰ سال در دربار سلطنتی بریتانیا به دست ملکه ویکتوریا، جد بزرگ ملکه الیزابت دوم، ملکه انگلیس وجود داشته است.

ملکه ویکتوریا یکی از برجسته‌ترین و مهمترین پادشاهانی است که بر امپراتوری بریتانیا حکومت می‌کرد، زیرا وی شخصیتی مصمم و متمایز داشت و همچنین در جستجوی مهارت‌های استثنایی به عنوان یک امپراتریس بود و از هر چیز جدیدی استقبال می‌کرد، زیرا دوستی با عبدالکریم یا عبدل، دستیار هندی‌اش، به او اجازه می‌داد برخی از سنت‌های هند را برای درک بهتر کشور مستعمره‌اش هند که هیچ وقت به آن سفر نکرده بود بشناسد. ملکه ویکتوریا علاوه بر هنر باستانی یوگا، خواندن و نوشتن به اردو و نحوه خوردن کاری هندی، که بعدا به غذای اصلی سفره سلطنتی تبدیل شد، بسیاری از موارد مربوط به هند را از عبدالکریم آموخت.

هنری که ملکه الیزابت از معشوقه‌ هندی‌اش آموخت

عبدالکریم در مورد شخصیت شیواپوری بابا، که اولین شخصی بود که عرفان هند را در غرب معرفی کرد با ملکه گفتگو کرد. بابا در ۵۰ سالگی سفرهای زیارتی خود را به سراسر جهان آغاز کرد تا با مهمترین شخصیتهای قرن نوزدهم دیدار کند و بسیاری از حکام اروپایی مانند امپراطور ویلیام دوم و همچنین ملکه ویکتوریا می‌خواستند با او ملاقات کنند.

هنری که ملکه الیزابت از معشوقه‌ هندی‌اش آموخت

 ملکه ویکتوریا از طریق عبدل بابا را شناخت و از او برای رفتن به انگلستان دعوت کرد، همانطور که خود شیواپوری به زندگینامه نویس خود، محقق انگلیسی جان‌جی‌بنت شرح داد که چگونه پس از بازدید از اکثر کشورهای اروپایی،  از سوی دبیرخانه هند ملکه ویکتوریا به انگلیس دعوت شد. روابط بابا و ملکه ویکتوریا قویتر شد تا جایی که وی ۱۸ دیدار خصوصی با وی انجام داد و او ملکه را با تمام آموزه‌های یوگا آشنا کرد.

هنری که ملکه الیزابت از معشوقه‌ هندی‌اش آموختنوشته هنری که ملکه ویکتوریا از معشوقه‌ هندی‌اش آموخت اولین بار در تابناک با تو پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید