هنوز تاوان اشتباه گل‌محمدی را در دربی می‌دهیم/ یحیی هم به خودش ضربه زد هم به پرسپولیس!

0
169

به گزارش وانانیوز، 

تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته موفق به پیروزی برابر فولاد نشد تا با پایان هفته دوم لیگ برتر، با دو امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار بگیرند. در شرایطی که برخی از هواداران از نحوه بازی سرخپوشان و ثبت دو مساوی در دو هفته ابتدایی گلایه دارند، خبرنگار ما گفت‌وگویی با اسماعیل حلالی داشت و نظر او را درباره عملکرد تیم تحت هدایت یحیی گل‌محمدی جویا شد.

فولاد با برنامه عمل کرد و اجازه خلق موقعیت نداد

پیشکسوت پرسپولیس در ابتدا درباره بازی این تیم برابر فولاد گفت: بازی خیلی سنگینی بود. تیم فولاد یک تیم خوب با کادر مجرب است که می‌داند از بازی چه می‌خواهد؛ آنها به خوبی پشت توپ قرار می‌گیرند و با حضور چند ساله نکونام شرایط یکی خوبی پیدا کرده‌اند و دیروز هم دیدیم زمانی که صاحب توپ می‌شدند، با برنامه عمل می‌کردند، اجازه ایجاد موقعیت به حریف را نمی‌دادند و پرس تیمی را در دستور کار داشتند؛ همه این مسائل کار را برای ما سخت کرده بود.

این پرسپولیس مثل گذشته نیست

او ادامه داد: ایراد بچه های ما این است که موقعیت های گلزنی زیادی ایجاد نمی‌کنند؛ پرسپولیس قبلا روی این مسئله کار می‌کرد و در سال های قبل بازی ترکیبی، خلاقیت، جابجایی خوب و سیستم های متفاوت، جابجایی بازیکنان در کل زمین و استفاده از فضاهای خالی به خوبی در این تیم دیده می‌شد اما الان اینطور نیست. به نظر می‌رسد در این مدت که بازیکنان جدید هم جذب شده‌اند، کم کار کرده‌ایم و با این شرایط اکثر تیم ها به راحتی بازی را می‌بندند؛ ما باید راهکار این مشکل را یاد بگیریم و اجرا کنیم تا به مرور زمان شرایط بهتر بشود.

ضعف هافبک ها؟ بازیکن برنامه مربی را اجرا می‌کند!

حلالی در واکنش به اینکه انتظار می‌رفت با جذب سعید صادقی و سروش رفیعی پرسپولیس در موقعیت سازی موفق تر عمل کند گفت: این بازیکنان قبلا خودشان را ثابت کرده‌اند اما وقتی بازیکنانی جذب یک تیم می‌شود، عملکرد کسی که از آنها کار می‌گیرد مهم است. مربی است که در زمین از بازیکنان کار می‌گیرد و بازیکن هم تابع سرمربی است و موظف است هر کاری را که به او می‌گویند، اجرا کند. باید نسبت به توانمندی بازیکن، به او نسخه بدهند و او در زمین اجرا کند اما اگر نسخه های ما ضعیف باشند، عملکرد او هم در زمین ضعیف خواهد شد. ما باید ببینیم آیا راهکاری به بازیکن داده شده که او انجام نداده؟ اگر ده راهکار به بازیکن داده‌ایم که وقتی تیم تحت فشار است از آن استفاده کند و بازیکن انجام نداده، باید قبول کنیم که بازیکن ضعیف عمل‌ کرده اما اگر این کار را نکردیم، باید ضعف خودمان را برطرف کنیم و به بازیکنان راهکار بدهیم.

تنوع نداریم و نوع بازی‌مان شناسایی شده است

او ادامه داد: ما تنوع نداریم و با یک پلن بازی می‌کنیم. ما در جریان بازی تغییر سیستم نداریم و حریفان هم به راحتی برنامه های ما را شناسایی می‌کنند و اجازه بازی به ما نمی‌دهند. در تیم ما یک بازیکن در یک سیستم بازی می‌کند و خسته می‌شود و بیرون می‌آید و یک بازیکن دیگر را در همان سیستم می‌گذاریم؛ نوع بازی ما شناسایی شده و وقتی تغییر پلن نمی‌دهیم، مثل این دو بازی با مشکل مواجه خواهیم شد.

با چهار موقعیت در دو بازی جذب مهاجم چه کمکی می‌کند؟

حلالی با اشاره به جذب لوکادیا گفت: ما مهاجم گرفتیم و پول زیادی هم هزینه کردیم اما وقتی توپ را به او نرسانیم چه تاثیری دارد؟ ما باید برای مهاجم ایجاد موقعیت کنیم یا خیر؟ اگر ما ۲۰ موقعیت داشتیم و مهاجم ها نمی‌زدند می‌گفتیم مشکل مهاجم است اما وقتی در دو بازی، چهار موقعیت نصفه و نیمه داشتیم، مشکل با مهاجم حل نمی‌شود؛ مشکل ما خلق موقعیت به صورت گروهی برای مهاجم است. تیم با خریدهایی که انجام داده، نسبت به سال قبل در ساختار دفاعی بهتر شده اما پرسپولیس تیم قهرمان است و ما نیاز به گلزنی داریم؛ ما وقتی توپ را می‌گیریم باید یک حمله درست انجام بدهیم اما هنوز در سازماندهی دفاع به حمله، مشکل داریم و باید کار کنیم.

من و گل‌محمدی در یک کشتی هستیم

او سپس به حمایت از یحیی گل‌محمدی پرداخت و گفت: من و آقای گل‌محمدی دوست هستیم اما خود من هم مربی هستم و زمانی که یک نفر ضعف های تیمم را بگوید خوشحال می‌شوم. من دوست دارم پرسپولیس بهترین نتایج را بگیرد و به همین دلیل وقتی ضعفی می‌بینم، بیان می‌کنم‌ و اگر از این صحبت ها استفاده شود، در نهایت تیم‌مان سود می‌برد. من خودم را با آقای گل‌محمدی در یک کشتی می‌بینم و اگر ایشان غرق شود، من هم غرق می‌شوم.

اما در نهایت وقتی تصمیم گرفته‌ایم یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم‌مان باشد باید با تمام وجود از ایشان حمایت کنیم؛ حتی بهتر بود من هم انتقاداتم را به صورت خصوصی به شخص خودشان می‌گفتم اما متاسفانه زمانی که افراد مسئولیت می‌گیرند، ارتباط کم می‌شود و من هم به اجبار در رسانه می‌گویم تا ایشان نقاط ضعف تیم را ببیند؛ اگر استفاده کند خودش بالا می‌آید و اگر استفاده نکند، کار خودش بازی به بازی سخت تر می‌شود.

نقش سرمربی در کنار زمین بسیار پررنگ است

او با اشاره به غیبت گل‌محمدی در کنار زمین گفت: یحیی در دو سه سال نشان داده که کار خودش را بلد است اما زمانی که تمرکزش را از دست می‌دهد شرایط تغییر می‌کند. ایشان سال قبل در دربی تمرکز خودش را از دست داد و تا همین الان بیرون از زمین است و نمی‌تواند به تیم کمک کند. یحیی با یک اشتباه در دربی، یک سال است که به خودش و تیم ضربه می‌زند و ما هنوز تاوان می‌دهیم؛ نقش سرمربی در کنار زمین بسیار پررنگ است و یحیی نمی‌تواند از روی سکو نسخه بنویسد. در هر صورت باید کاملا از سرمربی حمایت کنیم تا این شرایط هم تغییر کند.

حمایت کنید؛ این تیم تا روز آخر می‌جنگد

پیشکسوت پرسپولیس در پایان در پاسخ به اینکه از نظر او راه حل برون رفت از این شرایط چیست گفت: کار زیاد، تلاش درست، یاد دادن کار درست به بازیکن و تمرین. ما تمرینات را نمی‌بینیم اما اگر این کارها را انجام می‌دهیم، قطعا نتیجه آن را هم می‌بینیم و شاید یکی دو هفته نتیجه نگیریم اما این وضعیت پایدار نخواهد بود. از طرفی قطعا با یک گل و برد اعتماد به نفس و روحیه بازیکنان هم بالا می‌رود و این مسئله نیز به بهبود شرایط کمک می‌کند. اما در نهایت مسئله ای که اهمیت دارد این است که تیم را به هم نریزیم و هواداران هم فشار نیاورند و حمایت کنند. من مطمئن هستم این تیم مدعی است و تا روز آخر برای قهرمانی خواهد جنگید.

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید