هیچ غرض‌ورزی با فدراسیون کشتی نداریم

0
38

به گزارش وانانیوز، 

دکتر فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)درباره اعتراض فدراسیون کشتی به وزارت ورزش و جوانان درخصوص عملکرد این ستاد  اظهار داشت: مورد اول یعنی اعلام غیبت قهرمانان کشتی را به کمیته بین المللی المپیک (IOC) مردود است، چرا که ما هرگز چنین کاری نکردیم و برداشت مسئولان فدراسیون کشتی در این خصوص اشتباه بوده است.

وی ادامه داد: درخصوص مورد دوم یعنی تأخیر در اعلام جواب آزمایش دوپینگ نفرات اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان، باید عنوان کنم که اشکال در این موضوع از پست بوده است. ما نزدیک به ۲ سال است که با شرکت پست کار می‌کنیم و پیش از این نیز فقط یک بار چنین اتفاقاتی رخ داده بود که مربوط به تقریباً یک سال قبل می‌شود.

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ عنوان کرد: ما در استفاده از DHL و یک شرکت دیگر تحریم هستیم و نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم. به همین دلیل هم با شرکت پست همکاری می‌کنیم. بر همین اساس نیز نمونه‌های کشتی را که مربوط به مسابقات جام تختی بود، روز ۱۴ اسفند از طریق پست برای آزمایشگاه کلن ارسال کردیم و اتفاقاً پس از آن نیز پیگیری می‌کردیم تا خیلی زود نتایج را دریافت کنیم، اما هیچ پاسخی وجود نداشت. پس از آن بود که متوجه شدیم نمونه‌ها به ایران برگشت داده شده و در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) است. نکته مهم اینکه گمرک فرودگاه این نمونه‌ها را به ما تحویل نمی‌دهد و می‌گوید که باید پس از چند روز و پس از تحویل آن به پست، از این شرکت دریافت کنیم.

شارکی گفت: ما اگر بخواهیم نمونه‌ها را توسط شرکت‌های خصوصی ارسال کنیم، هزینه‌اش ۵، ۶ برابر می‌شود. به همین دلیل سیاست‌گذاری ستاد مبارزه با دوپینگ این بود که به منظور جلوگیری از هزینه‌های بیشتر و چند برابری، با شرکت پست همکاری کنیم. در این مورد خاص نیز نمونه‌ها را دوباره به آزمایشگاه کلن می‌فرستیم و همین پروسه ارسال و جوابدهی وجود خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ما هیچ غرض‌ورزی با فدراسیون کشتی نداریم و این مورد نیز دست ما نبوده است. من ساعت ۱۳ با دبیر صحبت کردم و به فاصله یک ساعت، نامه فدراسیون کشتی به وزارت ورزش بر روی سایت‌شان قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید