وداع باشکوه ایرانیان با سردار شهید در صدر اخبار رسانه‌های پاکستان

0
294وداع باشکوه ایرانیان با سردار شهید در صدر اخبار رسانه‌های پاکستان

اسلام آباد – ایرنا – رسانه های چاپی و الکترونیکی پاکستان روز دوشنبه با انعکاس گزارش‌هایی مربوط به تشییع پیکر پاک سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس، وداع میلیونی ایرانیان با سردار شهید را در صدر اخبار خود قرار دادند.

روزنامه‌های اردو و انگلیسی زبان پاکستان صبح امروز در صفحه اول خود تصاویر حضور میلیونی ایرانیان در شهرهای مختلف برای وداع با پیکر پاک شهید سلیمانی را منتشر کردند.

روزنامه پاکستانی «نوای وقت» نوشت: مراسم خاکسپاری شهید سلیمانی فردا برگزار می شود با این حال حضور میلیونی ایرانیان برای وداع با پیکر این شهید همچنان ادامه دارد.

شبکه‌ها خبری پاکستان نیز با انعکاس گزارش‌های مربوط به انتقال پیکر پاک فرمانده شهد نیروی قدس، گفتند: ایران غرق در اشک و ماتم برای سردار است.

مطبوعات پاکستان هچمنین از تداوم تظاهرات ضدآمریکایی و محکومیت ترور ناجوانمردانه فرمانده‌هان مقاومت خبر دادند و اکثر این رسانه‌ها اخبار صفحه اول خود را به برگزاری راهپیمایی‌های ضدآمریکایی و اسرائیلی در شهرهای مختلف پاکستان اختصاص دادند.

شبکه «دنیا نیوز» پاکستان گفت: هزاران نفر با حضور در راهپیمایی برای محکومیت ترور سردار سلیمانی در شهر کراچی، تا محل سرکنسولگری آمریکا تظاهرات کرده و درصدد ورود به ساختمان و پایین آوردن پرچم آمریکا بودند اما نیروهای امنیتی مانع پیشروی تظاهرکنندگان شدند.

روزنامه «داون» پاکستان نیز با انعکاس حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر شهیدان مقاومت نوشت: خیابان های شهر اسلام آباد و کراچی نیز مملو از راهپیمایی های ضدآمریکایی بود و اقشار مختلف مردم از جمله زنان و کودکان ترور سردار قاسم سلیمانی را به شدت محکوم کردند.

ایرانیان ساکت نخواهند ماند

شخصیت های سیاسی، کارشناسان و فعالان رسانه ای پاکستان در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در حمله تروریستی آمریکا، با بیان اینک محاسبات ترامپ به جایی نخواهد رسید تاکید کردند که ایرانیان ساکت نخواهند ماند و انتقام و پاسخ آنان به این ترور دولتی سخت خواهد بود.

سناتور «مشاهد حسین سید» رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای پاکستان در برنامه ویژه شبکه دنیا نیوز با موضوع حمله آمریکا به سردار سلیمانی، گفت: این اقدام بسیار تاسف برانگیز است، زمانی که تنش‌ها در حال کاهش بود، ترامپ تمام طرح‌های را آسیب زد.

وی گفت: امکان بروز جنگ جدیدی در منطقه نیست اما به نظر می رسد ترامپ برای بهره برداری سیاسی در داخل آمریکا دست به چنین کاری زده است. انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا باعث شد تا ترامپ طرح بیل کلینتون را به اجرا بگذارد.

روزنامه های «نیشن و داون» پاکستان نیز نوشتند: اقدام آمریکایی‌ها برابر ایران، خاورمیانه از قبل زخم خورده را با تهدیدهای بزرگ‌تری مواجه می سازد. ترور سردار سلیمانی ممکن است جرقه ای برای بروز درگیری جدید در منطقه باشد. حرکت ترامپ برای ترور سردار سلیمانی، جنگی است که آمریکایی‌ها عملا آن را آغاز کردند. حمله به فرمانده ارشد سپاه پاسداران آن هم در خاک عراق همه توافق ها میان واشنگتن و بغداد را نیز نقض کرد.

اکثر روزنامه پاکستانی امروز با انتشار گزارش‌های ویژه به تحلیل اوضاع خاورمیانه و تشدید تنش‌ها پس از ترور سردار سلیمانی پرداختند. برخی از کارشناسان دفاعی پاکستان نیز می گویند که شهادت قاسم سلیمانی نتیجه اقدام ظالمانه آمریکا علیه ایران است که دولت پاکستان جدای از محتاط بودن نسبت به اوضاع، باید این حرکت ظالمانه را محکوم کند.

وزارت امور خارجه پاکستان روز جمعه و ساعاتی پس از شهادت سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس در حمله تروریستی رژیم آمریکا، ضمن ابراز نگرانی شدید از اوضاع فعلی، بر ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام یکجانبه و تهاجمی تأکید کرد.

«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز روز گذشته (یکشنبه) در تماس تلفنی با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود درباره تحولات اخیر در منطقه رایزنی کرد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد روز جمعه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور و به شهادت رسیدند.نوشته وداع باشکوه ایرانیان با سردار شهید در صدر اخبار رسانه‌های پاکستان اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید