پیش‌بینی گلدن گلوب؛ احتمالا شوک «جوکر» در مراسم

0
133


خبرگزاری صبا: به نقل از نیویورک تایمز، در آستانه برگزاری هفتاد و هفتمین دوره مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب که روز ۵ ژانویه (۱۵ دی) با اجرای ریکی جرویز، در هتل بورلی هیلتون بورلی هیلز برگزار می شود، نیویورک تایمز دست به پیش بینی بخش های مهم جوایز امسال زده است.

پیش‌بینی گلدن گلوب؛ احتمالا شوک «جوکر» در مراسم

نیویورک تایمز با این توضیح که جوایز گلدن گلوب همیشه یک معیار مناسب برای پیش بینی جوایز اسکار است به استقبال این رویداد رفته است.

در بخش جوایز نقش اول زن درام امسال، در میان نامزدها شانس رنی زلوگر برای بازی در فیلم «جودی» بیشتر از همه است. زلوگر با بازی پراحساسش در نقش جودی گارلند در فیلم «جودی» در شروع فصل جوایز امسال بسیار قوی ظاهر شد. او تا به حال در نقش اصلی یک فیلم درام این چنین به کسب جایزه نزدیک نشده است. در این بخش اسکارلت جوهانسون برای فیلم «داستان ازدواج» رقیب بسیار جدی برای زلوگر محسوب می شود با این حال به نظر می رسد او نیز شانسی برای کسب جایزه ندارد.

در بخش جوایز نقش اول مرد درام با وجود نامزدهای قدرتمندی چون آدام درایور و واکین فینیکس به نظر می رسد دیگر رقبا شانس چندانی نداشته باشند. درایور نمی توانست سال درخشان تری نسبت به امسال داشته باشد. او در کنار فیلم های «گزارش» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» یکی از بهترین نقش آفرینی هایش را در فیلم «داستان ازدواج» ارائه داده است. «داستان ازدواج» فیلمی است که در جوایز گلدن گلوب امسال بیشترین نامزدی را نیز دریافت کرده است. واکین فینیکس با فیلم پر سر و صدای «جوکر» تنها رقیب درایور در این بخش است. هر چند فینیکس پیش از این در سال ۲۰۰۵ جایزه گلدن گلوب را دریافت کرده است.

اگر انجمن مطبوعات خارجی هالیوود در بخش بهترین فیلم درام یکی از دو فیلم «مرد ایرلندی» مارتین اسکورسیزی و یا «داستان ازدواج» نوا بامبک را انتخاب کند احتمالا همه سَری تکان می دهند و می گویند به نظر انتخاب درستی است. با این حال ما معتقدیم مانند سال گذشته که فیلم «راپسودی بوهمی» به جای «ستاره ای متولد می شود» توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند، شوک مراسم امسال هم جایزه بهترین فیلم باشد که احتمالا به «جوکر» برسد.

در بخش بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال، آکوافینا در فیلم «خداحافظی» عملا بدون رقیب است. او تنها نامزد این بخش است که حتی شانس نامزدی جایزه اسکار هم دارد بقیه نامزدهای این بخش شانس چندانی برای نامزدی جایزه اسکار ندارند. البته اگر یک نفر بخواهد برای آکوافینا خطری محسوب شود آن شخص آنا دی آرماس بازیگر جوان فیلم «چاقوها بیرون» است.

در بخش بهترین بازیگر مرد کمدی یا موزیکال هم به نظر لئوناردو دی کاپریو با بازی در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» برنده نهایی باشد. او پیش از این ۱۱ بار نامزد جایزه گلدن گلوب شده و سه بار آن را نیز کسب کرده است و به نظر می رسد انجمن مطبوعات خارجی هالیوود هم تمایل زیادی دارد تا برای رونق مراسم خود به دی کاپریو توجه کنند. در این بخش تارون اگرتون در فیلم «راکتمن» در نقش التون جان رقیب دی کاپریو محسوب می شود.

شانس های اصلی سایر بخش ها:

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال: «روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: جنیفر لوپز برای فیلم «کلاهبرداران»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: برد پیت برای فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین کارگردان: بونگ جون هو برای فیلم «انگل/ پارازیت» (مارتین اسکورسیزی و تارانتینو نیز با فیلم های «مرد ایرلندی» و «روزی روزگاری در هالیوود» رقبای جدی بونگ جون هو هستند.)

بهترین فیلمنامه: نوا بامبک برای فیلم «داستان ازدواج»

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: «انگل/پارازیت»نوشته پیش‌بینی گلدن گلوب؛ احتمالا شوک «جوکر» در مراسم اولین بار در برترین ها پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید