کشتی آزاد قهرمانی کشور| شکست نزدیک شعبانی مقابل ملی‌پوش المپیکی/ صعود امامی به مرحله نیمه نهایی

0
32

به گزارش وانانیوز، 

در ادامه مهمترین رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی کشور و مرحله نخست انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، علی شعبانی دارنده مدال طلای آسیا و برنز امیدهای جهان و محمدحسین محمدیان دارنده مدال‌های برنز جهان، طلای آسیا و نماینده ایران در المپیک توکیو به‌عنوان دو مدعی دوبنده تیم ملی در وزن ۹۷ کیلوگرم، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف هم رفتند.

در این رقابت شعبانی در حالی که در پایان تایم نخست ۴ بر یک از محمدیان پیش افتاده بود، اما در سه دقیقه دوم دو مرتبه اسیر زیرگیری محمدیان شد و در خاک او نشست تا این مبارزه حساس در نهایت ۵ بر ۴ به سود محمدیان به پایان برسد. محمدیان با این برد راهی یک چهارم نهایی شد.

همچنین در رقابت‌های وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی مقابل ایمان صادقی به برتری ۶ بر ۲ رسید و به یک چهارم نهایی رسید. در مسابقات وزن ۷۴ کیلوگرم نیز حامد رشیدی ۹ بر ۶ مقابل عرفان الهی صاحب برتری شد، اما در ادامه ۵ بر ۲ مقابل محمدصادق فیروزپور شکست خورد. در همین وزن یونس امامی ۷ بر صفر محمدرضا سرگو را برد و به یک چهارم نهایی رسید. وی در این مرحله نیز با شکست ۵ بر ۲ جمال عبادی راهی نیمه نهایی شد.

عزت‌الله اکبری در مرحله یک هشتم نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل هادی وفایی‌پور با حساب ۸ بر ۵ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وفایی‌پور در تایم نخست ۳ بر یک از اکبری پیش افتاد و در حالی که پس از اجرای فن در حال نگاه کردن به مربیان خود برای درخواست چلنج بود، اکبری به یکباره با زیرگیری از او و اجرای فن، چهار امتیاز گرفت که این موضوع با اعتراض شدید مربیان او  همراه شد. داور نیز اعلام کرد سوت قطع مبارزه را نزده و کشتی‌گیر باید به مبارزه ادامه می‌داد.

دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم در حال برگزاری است.

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید