کشتی آزاد قهرمانی کشور| مقصودی در ۷۰ کیلو هم سر وزن نرسید/ یزدانی در اولین میدان سوم شد

0
27

به گزارش وانانیوز، 

امیرمحمد یزدانی تنها مدال‌آور ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو بود که به دلیل تغییر وزن مجاب به حضور در مسابقات قهرمانی کشور شد.

او که با تست مثبت کرونا به گرگان آمده بود، با توجه به منفی شدن تست مجددش در محل برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، در وزن ۷۰ کیلوگرم روی تشک رفت.

نایب قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد جهان در سال ۲۰۲۱ در دور مقدماتی مغلوب یگانه جعفری شد و به رپه‌شارژ رفت. او در این مرحله بعد از آنکه در مبارزه‌ای جنجالی از سد خیرالله قهرمانی گذشت، به کشتی رده‌بندی رسید اما با توجه به اینکه امیرحسین مقصودی سر وزن نرسیده بود، مبارزه‌ای بین دو کشتی‌گیر برگزار نشد.

نکته جالب اینکه امیرحسین مقصودی و امیرمحمد یزدانی تا پیش از شیوع کرونا، با هم در وزن ۶۵ کیلوگرم رقابت داشتند که مقصودی مدال طلای جوانان جهان را هم در این وزن از آن خود کرد.

او باتوجه به اینکه برای ۶۵ کیلو وزن زیادی کم می‌کرد، به وزن بالاتر رفت اما در مسابقات قهرمانی کشور در ۷۰ کیلوگرم هم سر وزن نرسید.

به این ترتیب امیرمحمد یزدانی در اولین حضور رسمی‌اش در وزن ۷۰ کیلوگرم به مقام سوم رسید تا هرچند حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد اما در چرخه انتخابی تیم ملی باقی ماند.

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید