کشف راهکار طلایی ۷ دقیقه ای برای نجات زندگی زناشویی

0
68

محققان آمریکایی راهی را برای کاهش مشاجره بین زوج‌ ها شناسایی کردند

محققان یک تمرین ساده ۷ دقیقه ای را شناسایی کردند که به کاهش مشاجره زوجین کمک می کند و روابط آنها را بهبود می بخشد.

به گزارش وقت صبح به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یک مطالعه تازه که توسط دانشگاه نورث وسترن آمریکا انجام شده، راهی را برای کاهش مشاجره و دعوا میان همسران و چه بسا نجات زندگی زناشویی از طریق یک تمرین ساده که تنها هفت دقیقه طول می‌کشد، معرفی کرده است.

محققان آمریکایی می‌گویند: برای جلوگیری از عصبانیت همسران و حفظ سطح بالایی از رضایت میان آنها، کافی است هر یک از طرفین جزئیات مربوط به آخرین مشاجره همسر خود را البته از دیدگاه شخص ثالث فرضی که مصلحت دو طرف را می‌خواهد، روی یک برگه بنویسند.

بیشتر بخوانید: این زبان زندگی مشترکتان را نجات می دهد!

محققان با اشاره به اینکه انجام این تمرین تنها سه بار در سال کافی است، تأکید کرده اند که این روش برای کاهش مشاجره بین همسران و در نتیجه لذت بردن از زندگی شاد بسیار موثر است.

محققان در آزمایش خود، تفاوت‌های زناشویی ۱۲۰ زوج آمریکایی را در یک دوره دو ساله شناسایی و این روابط را بر اساس معیار‌های متعددی مانند رضایت، عشق، صمیمیت، اعتماد، محبت و تعهد ارزیابی کردند.

در این پروسه از نیمی از زوج‌های شرکت کننده در طول سال دوم خواسته شد تا هر چهار ماه یکبار تمرین فوق را انجام دهند و در نتیجه نیمی از زوج‌ها این تمرین را انجام دادند.

در نهایت زوج‌هایی که این تمرین را انجام دادند، نسبت به سایرین از زندگی زناشویی خود رضایت و احساس خوشبختی بیشتری داشتند.

به طور خلاصه، این تمرین که هدف آن شناخت علل مختلف مشاجره از جنبه‌های بیرونی است، می‌تواند روابط بین همسران را بهبود بخشد و احتمالاً از جدایی جلوگیری کند.

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید