کشف محموله قاچاق به ارزش ۵۶ میلیارد در گمرک آستارا

0
298

کشف محموله قاچاق به ارزش ۵۶ میلیارد در گمرک آستارا آنچه دیگران میخوانند :

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : مدیرکل گمرک آستارا از کشف محموله قاچاق به ارزش بیش از ۵۶ میلیارد ریال در گمرک خبر داد و گفت: پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

رسول امیدی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته جاری کارکنان گمرک آستارا حین انجام تشریفات و کنترل یک دستگاه کامیون ترانزیتی از مبدا گمرک شهید رجایی، متوجه وجود اختلاف و مغایرت در تصاویر اسکن گمرکات مبدا و مقصد شدند.

وی ادامه داد: به همین منظور محموله مربوطه بطور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه مقایسه با اسناد بارگذاری شده در سامانه الکترونیک گمرک مشخص شد که کالای اظهار شده در مبدأ، مکمل های غذایی و مواد انرژی زا بوده که با غذای دام و طیور (ذرت خرد شده) جایگزین شده است.

مدیرکل گمرک آستارا با بیان اینکه با توجه به سالم بودن پلمب گمرک مبدأ، آثار جابجایی و دستکاری در محل میخ و پرچ دستگیره درب کانتینر مشاهده شد، تصریح کرد: بعد از این موضوع ماموران گمرک به این نتیجه رسیدن که تخلیه کالای ترانزیتی در داخل کشور و بارگیری کالای ممنوع الصدور خوراک دام و طیور بجای آن، وقوع جرم قاچاق براساس بند ت ماده ۱۱۳ ق. ا.گمرکی محرز و ضمن تنظیم صورتمجلس قاچاق و پس از تکمیل پرونده و ثبت در سامانه جامع قضایی جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

امیدی افزود: وزن کالای تعویض شده حدود ۱۵ تن است که علاوه بر آن کالای جایگزین (خوراک دام) نیز به علت ممنوع الصدور بودن مشمول قاچاق شده است.

منبع خبر : شما نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید