کُشتی ایران یک چمشه جوشان است/ در بیشتر رشته های ورزشی جزو قدرت های آسیا هستیم

0
39

به گزارش وانانیوز، 

حسن حمیدی در حاشیه مراسم رونمایی از سردیس چهره های ماندگار ورزش ایران، اظهار داشت: امروز شاهد یکی دیگر از کارهای زیبا و به یاد ماندنی کمیته ملی المپیک بودیم. واقعا باید از صالحی امیری با این ابتکار و تدبیری که در طول دوران مدیریتش به کار برده است، تشکر و قدردانی کرد‌.

وی ادامه داد: در گذشته به چهره های ماندگار، قهرمانان صاحب نام و مدال آور توجه آنچنانی نمی‌شد و فقط به مدال آوران روز نگاه و توجه می‌کردند. این اقدام صالحی امیری فراموش نشدنی است. امیدواریم صالحی امیری کار قشنگی را که شروع کرده در حد امکان ادامه بدهد تا شاهد مراسم‌های بیشتری باشیم.

سرپرست پیشین تیم ملی کشتی آزاد کشورمان درمورد آخرین وضعیت این رشته، گفت: با توجه به نتایجی که در ۲ سال اخیر در رقابت‌های جهانی، آسیایی و حتی المپیک کسب شده است، عملکرد کشتی قابل قبول بوده است. استعداد کشتی کشورمان یک چشمه جوشان است. در برخی مقاطع ممکن است نتایج بنابر برخی دلایل و مشکلات در بحث مدیریتی و مسائل دیگر، قابل توجه نباشد ولی همیشه در کشتی ریشه داریم و عنوان دار جهان و المپیک هستیم. 

حمیدی افزود: در ۳-۲ دهه اخیر چهره های خوبی داشته ایم و حتما در آینده هم استعدادهای ما خودشان را نشان می‌دهند. شاهد شکوفایی آنها خواهیم بود. در حال حاضر هم کشتی به دلیل ثبات مدیریتی، حمایت های مالی و پشتیبانی‌ها از طرف اهالی این خانواده و مسئولان ذی‌ربط، وضعیت خوبی دارد. قهرمانان ما برای اردوهای تدارکاتی و تورنمنت های بین‌المللی، دغدغه اعزام ندارند. آرامش حاکم در کشتی می‌تواند ما را به موفقیت های بیشتر و آنچه در دنیا لیاقت کشتی ما است برساند‌. همانگونه که در گذشته هم عنوان های مهم جهانی و المپیک را بارها کسب کردیم. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

پیشکسوت کشتی خاطرنشان کرد: برای جذب نسل آینده به این رشته باید انگیزه ایجاد کرده و بیشتر تلاش کنیم. ضمن اینکه باید مدیران بیشتری تربیت کرد‌. آنچه می‌تواند ما را به هدف برساند، در اختیار داشتن مدیران کارآمد در سطح استان‌ها است‌. باید این مدیران با درایت و تدبیر خودشان، پایگاه هایی را برای کشتی ایجاد کرده و از این رشته حمایت کنند تا بتوانند جوانان و نوجوانان را پرورش بدهند‌. امیدوارم برای آینده هم مثل گذشته و حال چهره های خوبی در این رشته ملی داشته باشیم

حمیدی درباره وضعیت کاروان اعزامی به مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی، توضیح داد: ما در بیشتر رشته ها جزو کشورهای تاثیرگذار و پرقدرت آسیا هستیم. به همین دلیل در بازی های کشورهای اسلامی هم قطعا جایگاه بالایی خواهیم داشت. در هر رشته ای شرکت کنیم قطعا به موفقیت لازم خواهیم رسید.

انتهای پیام /

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید