کیفرخواست برای ۸ تن به خاطر مرگ تلخ سارینای ۸ ساله

0
151


حوادث رکنا: پرونده دختربچه علی آبادی که از دوسال پیش به‌دلیل تزریق داروی اشتباهی به کما رفته است، با صدور کیفرخواست برای ۸ نفر وارد مرحله تازه‌ای شد.

به گزارش رکنا، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در این باره گفت: کیفرخواست ۸ نفر از متهمان پرونده سارینا صادر و برای تعیین حکم به دادگاه کیفری ۲ علی آباد کتول ارسال شد.
وی درباره علت تأخیر در صدور کیفرخواست نیز عنوان کرد: تأخیر در صدور کیفرخواست به‌علت اعتراض طرفین پرونده به گزارش‌های کارشناسی بوده است که پس‌ از اعتراض‌های چندباره طرفین پرونده به نتیجه کمیسیون‌های پزشکی، در نهایت گزارش برای حل اختلاف و تعیین نهایی مقصر و میزان تقصیر به کمیسیون عالی و نهایی پزشکی قانونی ارجاع و نظر نهایی اعلام شد که بر اساس این گزارش و دفاعیات متهمان، کیفرخواست علیه آنها صادر شد.
در نتیجه‌ای که از سوی کمیسیون اولیه پزشکی منتشر شد، وقوع اشتباه دارویی محرز است و در آن علاوه بر متصدی داروخانه و پرستار کشیک به‌دلیل تحویل اشتباه دارو و مدیریت نامناسب تجویز دارو، شرکت داروسازی نیز به علت طراحی مشابه برچسب دارو‌های مترونیدازول و سولفات منیزیم که شانس بروز خطای دارویی را افزایش می‌دهد، مقصر شناخته شده بودند.
سارینا دختر ۸ساله‌ای است که روز ۲۵ دی۹۶ به خاطر درد شکم در بیمارستان علی آباد کتول بستری شد اما با تزریق اشتباهی داروی سولفات منیزیم به جای داروی مترونیدازول دچار افت هوشیاری شد و به کما رفت و هم اکنون زندگی نباتی دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.نوشته کیفرخواست برای ۸ تن به خاطر مرگ تلخ سارینای ۸ ساله اولین بار در رکنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید