گزارش یک سایت مطرح روسی در خصوص مبارزه یزدانی و نایفونوف در لیگ

0
42

به گزارش وانانیوز، 

 به نقل از سایت فدراسیون کشتی، یک سایت مطرح روس گزارشی را از حضور مدعیان وزن ۸۶ کیلوگرم لیگ کشتی آزاد ایران با حضور حسن یزدانی قهرمان المپیک و جهان و آرتور نایفونوف روس دارنده مدال های برنز جهان و المپیک داده است.

در گزارش این سایت روس آمده است: پر سر و صداترین قرارداد لیگ برتر کشتی آزاد ایران، ثبت قرارداد حسن یزدانی قهرمان قهرمانان با تیم آمل بود اما تیم جویبار نیز که پیش از این از ماگومد رسول قاضی ماگمدوف بهره برده بوده با عباس گادجی ماگمدوف قهرمان جهان در وزن ۶۱ کیلوگرم قرارداد امضاء کرد تا این تیم نیز در رقابت با تیم آمل این کشتی گیر را جذب کند.

باشگاه سهند ارس نیز دیگر تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد ایران که پیش از این ژاگیر شاخیف روس و قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم نروژ را در اختیار گرفته بود نسبت به جذب آرتور نایفونوف روس، دارنده مدال های برنز المپیک و جهان اقدام کرده است.

تیم ذوب آمل نیز تنها با محمد حبیب کادجی محمداف درانده مدال نقره المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم قرارداد ثبت کرده است و به نظر می رسد قصد اضافه کردن کشتی گیر دیگر خارجی را نداشته باشد و به دنبال استفاده از کشتی گیران ملی پوش و مطرح ایرانی است. با توجه به اینکه هر تیم می تواند از دو لژیونر خارجی استفاده کند اما به نظر می رسد تیم دانشگاه آزاد قائمشهر قصد جذب کشتی گیر خارجی برای مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد ایران را ندارد.

اما جذاب ترین و مهمترین دیدار لیگ برتر کشتی می‌تواند مصاف آرتور نایفونوف روس و حسن یزدانی در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم بین تیم های سهند ارس و فولادین ذوب آمل باشد که پهلوان ایرانی تاکنون دو بار در رقابت های جهانی و یک بار در رقابت های المپیک از سد این کشتی گیر گذشته است.

مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد روز پنج شنبه ۱۸ آذرماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید