۹ نکته مهم کرونایی در آستانه آغاز فصل سرما

0
26

۹ نکته مهم کرونایی در آستانه آغاز فصل سرما

با وجود گذشت ۲ سال از زمان شیوع بیماری کرونا، هنوز نادانسته‌ها درباره این بیماری بسیارند.

به گزارش میزان بیماری همه گیر کرونا تاکنون جان بیش از ۴.۶ میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته و ابتلای حدود ۲۲۷ میلیون نفر را در پی داشته است. نزدیک شدن فصل سرما نگرانی‌ها درباره شیوع گسترده‌تر این بیماری را به ویژه در جوامع واکسینه نشده افزایش داده است.

به گزارش «تایمز کولونیست، کلین لینک و آی نیوز»، مهم‌ترین پرسش‌ها در رابطه با کرونا در روز‌های اخیر عبارتند از:

– سرعت گسترش و شیوع سویه «مو» نگران کننده است؟ به نظر نمی‌رسد سویه مو به سرعت در حال گسترش باشد.

– بین دو سویه «مو» و «دلتا»، کدام یک خطرناک‌تر هستند؟ از آن جا که سویه دلتا در اکثر کشور‌ها همچنان با سرعت در حال گسترش است، تهدید این سویه در حال حاضر جدی‌تر است.

– آیا سویه «مو» در برابر واکسن مقاوم است؟ براساس داده‌های موجود سویه مو مانند سویه «بتا» در برابر واکسن مقاوم است، اما نکته مهم این که این سویه شانس زیادی برای فرار از دیگر مراحل پاسخ ایمنی بدن ندارد و میزان انتقال آن کمتر از سویه دلتاست.

– آیا امکان افزایش نرخ ابتلا به کرونا در زمستان پیش رو وجود دارد؟ بله، پیش بینی می‌شود در پاییز و زمستان امسال نرخ ابتلا به کرونا در کنار آنفلوآنزا و دیگر بیماری‌های تنفسی افزایش یابد.

– نرخ شیوع سویه دلتا چگونه است؟ در حال حاضر از هر ۵ مورد ابتلا به کرونا در آمریکا، ۴ مورد ابتلا به سویه دلتاست.

– تفاوت علائم ابتلا به سویه‌های آلفا و دلتا چیست؟ سویه دلتا باعث بروز علائم جدی سرماخوردگی از جمله آبریزش بینی، سردرد، گلودرد و تب می‌شود.

سرفه و از دست دادن چشایی یا بویایی که نشانه بارز ابتلا به سویه آلفا هستند، در نوع دلتا کمتر رایج هستند.

– واکسن‌های کرونا در برابر سویه‌های دلتا و آلفا چگونه تاثیر می‌گذارند؟ در حالی که سویه دلتا واگیردارتر است و علائم شدیدتر سرماخوردگی را ایجاد می‌کند، واکسن‌های موجود در برابر این سویه موثر‌تر از سویه آلفا هستند.

– آیا نرخ ابتلا در زمستان سال جاری بیشتر از سال گذشته خواهد بود؟ با توجه به انجام واکسیناسیون این امر بعید به نظر می‌رسد.

– موج‌های احتمالی بعدی کرونا چه افرادی را بیشتر هدف قرار می‌دهند؟ افراد واکسینه نشده و کودکان

منبع : زندگی آنلاینارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید