۱۵ کارگر شرکت نیشکر هفت‌ تپه اخراج شدند

0
88نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از اخراج ۱۵ نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه خبر دادند

اخراج ۱۵ کارگر شرکت نیشکر هفت‌ تپه

روز گذشته برخی نمایندگان تهران در مجلس که در ماه‌های اخیر تلاش فراوانی برای خلع ید مالک فعلی شرکت نیشکر هفت‌تپه کرده بودند و چندین نوبت در جمع کارگران معترض این شرکت نیز حضور یافته بودند، از اخراج ۱۵ کارگر این شرکت خبر دادند.

سید نظام موسوی، نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پیامی در شبکه اجتماعی خود نوشت: «اکنون که ‎خلع ید مالک فاقد اهلیت شرکت ‎هفت‌تپه به مراحل نهایی نزدیک شده، استاندار خوزستان با امنیتی کردن فضا درصدد مانع تراشی در این مسیر است. امروز ۱۵ کارگر برخلاف قانون به دستور استاندار اخراج شدند».

موسوی در ادامه پیام خود خطاب به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نوشته است: «با این اقدامات غیرقانونی فقط پرونده تحقیق و تفحص را سنگین‌تر می کنید».

احمد نادری، نماینده تهران نیز در پیامی در شبکه اجتماعی خود نوشت: «چند ساعتی از آزادی چهار کارگر ‎هفت‌تپه نگذشته که مالک متخلف و فاسد شرکت با همدستی برخی از مقامات استان، ۱۵ نفر کارگر را به صورت غیرقانونی اخراج کرده است».

نادری نیز انگشت اتهام خود را به سمت استاندار خوزستان نشانه رفته و نوشته است: «پرونده خود را سنگین‌تر از اینکه هست نکنید. شک نکنید مجلس کوتاه نخواهد آمد».

این در حالی است که چهار تن از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که پنج‌شنبه هفته گذشته بازداشت شده بودند، چهارشنبه‌شب این هفته با تأمین وثیقه لازم، آزاد شدند.

مصطفی نظری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش پیش از این در خصوص علت بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه نیز گفته بود: «چند روز پیش تعدادی افراد سودجو و فرصت‌طلب با راه‌اندازی تجمعات کارگری و ایجاد هیاهو جلوی در کارخانه و جلوگیری از ورود مدیر اجرایی کارخانه، باعث ایجاد ناآرامی و اغتشاش شدند که با دستور قضائی قاضی کشیک بازداشت شدند؛ لذا با توجه به عدم توانایی ارائه وثیقه در نظر گرفته شده، هنوز در بازداشت به سر می‌برند».

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با ۲۴ هزار هکتار گستره زمین‌های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و ۵۰۰ نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در ۱۵ کیلومتری شهرستان شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.comنوشته ۱۵ کارگر شرکت نیشکر هفت‌ تپه اخراج شدند اولین بار در سیمرغ پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید