با خوردن این غذا ذهن خود را جوان نگه دارید

0
23

با خوردن این غذا ذهن خود را جوان نگه دارید

در این گزارش درباره تاثیر خوردن غذا‌های مختلف بر روی بدن را بخوانید.

به گزارش سایت طلا ذهن شما نیز بخشی از بدن شما است و همانطور که خوردن غذا‌های مختلف بر روی بدن شما تاثیر می‌گذارد، می‌تواند بر روی ذهن و مغز شما نیز تاثیر گذار باشد.

پیش از این برخی از مطالعات نشان داده بودند که بین میزان باکتری‌های مفید دستگاه گوارش (روده) و مغز ارتباط مشخصی وجود دارد، از این رو دانشمندان بررسی کردند تا بفهمند که این ارتباط آیا بر روی پیری مغز تاثیر می‌گذارد یا خیر؟

محققان با وارد کردن باکتری‌های مفید روده و موش‌های نوجوان به موش‌های مسن دریافتند که برخی از فاکتور‌های ذهن مانند حافظه و عملکرد‌های شناختی بهبود می‌یابد.

آن‌ها همچنین متوجه شدند که عامل اضطراب که یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های بیماری آلزایمر است به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

جان اف کریان، پروفسور و معاون تحقیقات و نوآوری در کالج دانشگاه کورک، می‌گوید: این تحقیقات نشان می‌دهد که میکروبیوم روده می‌تواند از آسیب مغز در برابر افزایش سن محافظت کند.

این تحقیق هنوز در مراحل اولیه خود به سر می‌برد، اما محققان این مطالعه انتظار دارند تا در آینده بتوان با تعدیل میکروبیوتای روده از مشکلات مربوط به افزایش سن بر روی مغز جلوگیری کرد.

این موضوع از آنجا اهمیت بسیار بالایی دارد که افراد بسیار زیادی در کشور‌های مختلف جهان از بیماری‌های زوال عقل و آلزایمر رنج می‌برند.

با توجه به این تحقیق می‌توان گفت که خوردن ماست و دیگر غذا‌های حاوی پروبیوتیک می‌تواند به شما کمک کند تا در آینده کمتر به بیماری‌های مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر مبتلا شوید.

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید