چگونگی ورود بنا به کشتی

0
27

چگونگی ورود بنا به کشتی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مراسم بزرگداشت جهان پهلوان غلامرضا تختی گفت: تختی پهلوان و دیندار بود و پدرم به خاطر علاقه به او من را به کشتی فرستاد.

پس از برگزاری مراسم گرامیداشت روز کشتی و زادروز جهان پهلوان تختی ، اظهار داشت: خیلی خوب بود که شرایط کرونا نبود و می توانستیم خیلی از همدوره های «آقا تختی» را که هنوز زنده هستند را دعوت کنیم و با این کار هم آن ها و هم ما روحیه می گرفتیم.

وی افزود: از تمام کسانی که موجب شدند که این روز به‌عنوان روز کشتی ثبت شود ممنونم و این موضوع برای ما افتخاری است و از آن خیلی خوشحالم. و امروز هم از اینکه کشتی گیران دور هم جمع شدند و با هم عکس گرفتند خوشحال شدم.

چگونگی ورود بنا به کشتی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اضافه کرد: مهمتر از همه اینها این است که قرار نیست که فقط یک روز دور هم جمع شویم. باید راه و مرام تختی را پیش بگیریم. از نظر افتخارات آقا تختی بسیار پر افتخار و ماندگار است اما پهلوانی وی باعث ماندگاری اش شد. خیلی ها زمانی که تختی زنده بود نبوده اند اما الان مرید وی هستند چون شیفته مرام و پهلوانی اش شده اند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: آقا تختی وطن پرست و دیندار بود. تاریخ به خودی خود درست نمی شود، تاریخ را انسانها می سازند و ما باید یاد بگیریم برای بزرگی کردن به چیزهای کوچک فکر نکنیم. اگر تختی مثل بعضی ها و فقط به دوره کوتاه قهرمانی فکر می کرد و منش پهلوانی نداشت، هیچ وقت بزرگ نمی شد و نشان داد که از جنس مردم است و با یک مدال تافته جدا بافته نشد.

بنا در پایان گفت: من آقا تختی را ندیدم ولی پدرم من را به خاطر علاقه ای که تختی داشت مجبور کرد که به کشتی بیایم و عاشق مرام او بود. امیدارم جوانانی که به این رشته روی می آورند همیشه به یاد تختی باشند و وی را سرلوحه کارشان قرار دهند.

 

منبع خبر : افکار نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید